Ballina Etiketimet Lituani

Etiketim: Lituani

BJELLORUSI – Tikhanovskaia bën thirrje për bashkim dhe vazhdim të...

VILNIUS, 23 gusht /ATSH-AFP/ - Drejtuesja e opozitës bjelloruse, Svetlana Tikhanovskaïa u bëri thirrje manifestuesve të vazhdojnë lëvizjen e tyre dhe theksoi se presidenti,...

RIGA – Letonia dhe Lituania karantinë për mbërritjet nga Gjermania

RIGA, 22 gusht /ATSH-DPA/ - Udhëtarët nga Gjermania, që mbërrijnë në Letoni dhe Lituani, do të duhet të kalojnë një karantinë 14-ditore duke filluar...

RIGA – Lituania lehtëson rregullat për pranimin e bjellorusëve mbi baza...

RIGA, 17 gusht /ATSH-DPA/ - Bjellorusët që kërkojnë të largohen nga vendi tani mund të hyjnë në Lituani mbi baza humanitare, në vazhdën e...

VILNIUS – Kandidatja presidenciale Tihanovskaja ndodhet në Lituani

VILNIUS, 11 gusht /ATSH-DPA/ - Svjetlana Tihanovskaja, kandidatja për zgjedhjet e diskutueshme në Bjellorusi, ndodhet në Lituani, deklaroi ministri i Jashtëm i vendit baltik. "Svjetlana...

RIGA – Lituania dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për forcat e armatosura

RIGA, 30 qershor /ATSH-DPA/ - Lituania dhe Gjermania nënshkruan sot një marrëveshje për bashkëpunim në fushën e mbrojtjes, gjë që formon bazën ligjore që...

RIGA – Lituania planifikon blerjen e aplikacionit gjurmues të COVID-19

RIGA, 16 qershor /ATSH-DPA/ - Lituania po planifikon të blejë një aplikacion që do të paralajmërojë përdoruesit nëse kanë qenë në kontakt me dikë...

VILNIUS – Lituania dhe Polonia rihapin kufijtë

VILNIUS, 12 qershor /ATSH-DPA/ - Lituania dhe Polonia përfunduan sot kontrollet kufitare nga koronavirusi, gjë që nënkupton se qytetarët mund të udhëtojnë lirshëm mes...

RIGA – Estonia dhe Lituania hapin kufijtë

RIGA, 1 qershor /ATSH-DPA/ - Estonia dhe Lituania i hapën sot  kufijtë edhe për vizitorë nga vendet e tjera europiane, që kanë arritur të...

COVID-19 – Lituania dhe Estonia, jo më kufizime mbarëkombëtare në rast...

RIGA, 28 maj /ATSH-DPA/- Drejtuesit e shteteve baltike të Lituanisë dhe Estonisë thanë sot se nuk do të vendosin më kufizime mbarëkombëtare në rast...

LITUANI – ”Lufthansa” rinis fluturimet

RIGA, 14 maj /ATSH-DPA/ - Pas një ndalimi prej më shumë së një muaji e gjysmë si pasojë e koronavirusit, në Lituani kanë rifilluar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA