Ballina Etiketimet Lindje

Etiketim: lindje

Lind me sindromën Alstrom, hera e parë në botë

TORINO, 2 mars /ATSH-DPA/- Foshnja e lindur në këto ditë në spitalin Sant'Anna në qytetin e Torinos peshon gati dy kilogramë dhe është mirë,...

Bota përballet me virusin, por vogëlushi u lind në… helikopter!

OSNABRUECK, 1 shkurt /ATSH-DPA/ - Një fëmijë po ngutej aq shumë, sa as një helikopter nuk mund ta çonte në një spital gjerman në...

Dy lindje trinjakësh në një ditë, Manastirliu: Ditë e gëzueshme

TIRANË, 20 janar /ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka ndarë sot një tjetër lajm të mirë për ardhjen në jetë...

Aktori Roland Trebicka përkujtohet në 74-vjetorin e lindjes

TIRANË, 18 janar/ATSH/ Teatri Kombëtar kujtoi sot në 74-vjetorin e lindjes aktorin e madh që i mungon skenës dhe publikut shqiptar, Roland Trebicka. Aktori i...

Përplasjet mes galaktikave bllokojnë lindjen e yjeve

BOLONJË, 13 janar /ATSH-ANSA/ - Përplasjet midis galaktikave mund ta bëjnë universin më të varfër duke bllokuar lindjen e yjeve të rinj: vetë galaktikat,...

Bonusi i bebes/ Mbi 50 mijë familje përfituan që prej fillimit...

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Më shumë se 59 mijë familje që janë gëzuar me fëmijë kanë përfituar bonusin e bebes prej fillimit të programit të...

DEMOGRAFI – Numri i lindjeve në nivelin më të ulët në...

UASHINGTON, 21 maj /ATSH-AFP/ - Numri i lindjeve në SHBA nuk ka qenë kurrë kaq i ulët që prej vitit 1985, dhe shkalla e...

SOFT NEWS – Nga frika e COVID-19 njujorkezet po lindin në…...

NJU JORK, 24 prill /ATSH-ANSA/ - Me pandeminë e koronavirusit që ka përfshirë Nju Jorkun, po rritet numri i grave që preferojnë të lindin...

FOTO/ Më shumë se 8 200 të porsalindur kanë përfituar bonusin...

TIRANË, 24 prill/ATSH/ Nga Tropoja në Durrës e Vlorë, çdo ditë vijnë në jetë foshnje, të cilat kanë vëmendjen e mjekëve dhe infermierëve për...

TURQI – ”Lidhja Arabe” takim urgjent për planin e paqes në...

STAMBOLL, 29 janar /ATSH–AA/ - Më 1 shkurt ''Lidhja Arabe'' do të mbajë një takim urgjent në nivel ministror për të diskutuar të ashtuquajturin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA