Ballina Etiketimet Libri

Etiketim: Libri

”Deadliest Enemy” libri që parashikoi pandeminë

MINESOTA, 28 nëntor /ATSH-ANSA/ - Që në vitin 2017, një studim në SHBA kishte parashikuar një kolaps të mundshëm të sistemit shëndetësor për shkak...

Qendra Kombëtare e Librit, projekti nis në 2019

TIRANË, 6 janar /ATSH/ - Ministria e Kulturës, në fokus të saj ka patur dhe do vazhdojë të ketë edhe gjatë këtij viti, edukimin...

Libri i Michelle Obama më i shituri këtë vit në SHBA

TIRANË, 1 dhjetor /ATSH/ - "Becoming" i ish-Zonjës së Parë, Michelle Obama është bërë libri më i shitur i nxjerrë këtë vit në SHBA...

FOTO/ Berat, libri ”takon” miqtë e vegjël të leximit

TIRANË,19 nëntor /ATSH/ - Libri gjithnjë e më shumë po shkon pranë brezit të ri për shkak të nismave të ndërmarra nga institucionet përkatëse....

“Udhëtim në Italinë e pakicës”, libri që flet për gjuhën e...

TIRANË, 25 korrik /ATSH/ - "Jemi duke u zhdukur" është një libër që tregon pakicat gjuhësore, një udhëtim nga Salento në Monte Rosa, në...

Kosovë – 100 botues shqiptarë në Panairin e 20-të të Librit...

PRISHTINË, 6 Qershor /ATSH/ - Edicioni i 20-të i Panairit të Librit, i çelur mbrëmjen e djeshme në Prishtinë ka mbledhur rreth 100 botues...

Prezantohet në Torino botimi italisht i librit “Kurban”

TIRANË, 13 maj /ATSH/- Libri “Kurban” i Kryeministrit Edi Rama, i botuar tashmë në gjuhën italiane, është prezantuar në Panairin e Librit në Torino. Në një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA