Ballina Etiketimet Librazhd

Etiketim: Librazhd

Librazhd/ 57 shkolla, gati për vitin e ri shkollor me masa...

TIRANË, 8 shtator/ATSH/ Në bashkinë e Librazhdit janë marrë të gjitha masat në kuadër edhe të rregullave për mbrojtjen nga COVID-19 në prag të...

FOTO/ Investimet në infrastrukturë, Balla inspekton punimet e rrugës Librazhd-Babje

https://www.facebook.com/b.taulant/videos/603591836980656/ TIRANË, 8 shtator /ATSH/ Pavarësisht një viti të vështirë për shkak të tërmetit dhe të pandemisë, shumë investime të rëndësishme në të gjithë vendin...

Nxënësit e shkollës “Vilson Blloshmi” në Librazhd së shpejti, palestër me...

TIRANË, 17 gusht/ATSH/ Me nisjen e vitit të ri shkollor 720 nxënës të shkollës 9-vjeçare “Vilson Blloshmi” në Librazhd do të kenë në dispozicion...

Librazhd/ Vjon puna për zgjerimin e shkollës dhe ndërtimin e Sallës...

TIRANË, 17 gusht/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, bashkë me kryetarin e bashkisë Librazhd, Kastriot Gurra, inspektoi sot punimet në...

Investimi për vaditjen e tokave bujqësore/ Balla: Përfitojnë 380 ha në...

TIRANË, 30 qershor/ATSH/ Fermerët e fshatit Kuturman në Librazhd tashmë mund të vadisin tokat bujqësore falë investimit të bashkisë dhe Ministrisë së Bujqësisë për...

Akademia e Studimeve Albanologjike, 50 tituj librash për bibliotekën e Librazhdit

TIRANË, 15 qershor/ATSH/ Bashkia e Librazhdit dhe Akademia e Studimeve Albanologjike do të bashkëpunojnë jo vetëm në fushën e historisë, por edhe në fusha...

Reshje intensive shiu/ Rruga kombëtare Librazhd-Elbasan e pakalueshme për shkak të...

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ Për shkak të reshjeve të mëdha të shiut, rruga kombëtare Librazhd-Elbasan është e pakalueshme për shkak të rrëshqitjeve të gurëve dhe...

COVID-19/ Provimi i Gjuhës së Huaj me protokoll sigurie për 328...

TIRANË, 9 qershor/ATSH/ 328 maturantët në Librazhd i janë nënshtruar sot provimit të gjuhës së huaj në masa të rrepta sigurie për mbrojtjen e...

Librazhd, kryebashkiaku Gurra: Lehtësi në taksa për bizneset dhe ndihma për...

TIRANË, 28 prill/ATSH/ Librazhdi është një nga qytetet e përfshira në “zonën e gjelbër” si një nga zonat me risk të ulët nga COVID-19...

“Konsumo shqip”/ Familjet në nevojë në Librazhd do furnizohen me prodhime...

TIRANË, 26 prill/ATSH/ Familjet në nevojë në Librazhd do të furnizohen me prodhime bujqësore të fermerëve të zonës. Lajmin e bëri të ditur sot kryetari...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA