Ballina Etiketimet Leje drejtimi

Etiketim: leje drejtimi

DPSHTRR: Nuk ka Pit-Stop Edukativ për drejtuesit korrektë të mjeteve rrugore

TIRANË, 24 nëntor/ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor sqaroi sot rëndësinë e risisë së Pit-Stopit Edukativ në momentin e aplikimit për...

Shpejtësi deri 161 km/h në rrugën Tiranë- Elbasan, pezullohen 10 leje...

TIRANË, 26 shtator/ATSH/ Policia Rrugore si rezultat i kontrolleve me radar, në rrugën interurbane Tiranë – Elbasan ka evidentuar 10 drejtues mjetesh që qarkullonin...

Shpejtësi deri në 200 km/orë, arrestohen 9 shoferë dhe pezullohen 43...

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Policia Rrugore vijon kontrollet me dron dhe radarë për parandalimin e aksidenteve rrugore. "Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin...

Kontrollet për sigurinë rrugore, arrestohen 16 drejtues mjetesh

TIRANË, 26 korrik /ATSH/ Policia Rrugore përgjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar në flagrancë 16 drejtues mjetesh dhe motomjetesh dhe ka pezulluar 53...

Rama i kërkon Di Maios njohjen e patentave të shqiptarëve në...

TIRANË, 5 mars /ATSH/ Kryeministri Edi Rama, i pranishëm sot në konferencën e përbashkët për shtyp me ministrin e Jashtëm italian, Luigi Di Maio,...

Shpejtësi tej normave të lejuar/Policia gjobit 23 drejtues mjetesh

TIRANË, 8 gusht/ATSH/- Policia Rrugore ka ndëshkuar 15 drejtues automjetesh në 5 orë monitorim në aksin rrugor Tiranë-Elbasan, pasi po udhëtonin me shpejtësi tej...

Drejtim mjeti në gjendje të dehur ose pa patentë/ Policia pezulloi...

TIRANË, 21 korrik/ATSH/ Policia ka pezulluar 159 leje drejtimi gjatë fundjavës. Drejtoria e Policisë Rrugore, ka marrë masa të shtuara në të gjithë vendin, përgjatë...

Shqipëri-Austri, diskutohet marrëveshja për njohjen reciproke të lejeve të drejtimit

TIRANË, 20 korrik/ATSH/ Shqipëria dhe Austria bisedojnë lidhur me përfundimin sa më shpejt të një marrëveshje midis dy vendeve për njohjen reciproke të lejeve...

Lejet e drejtimit/ Vijon zhvillimi i testimeve teorike, respektohen distancat dhe...

TIRANË, 15 qershor/ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor po vijon zhvillimin e testimeve teorike për marrjen e lejedrejtimit, duke respektuar distancat...

Me gati dyfishin e shpejtësisë së lejuar/ Policia u heq lejen...

https://www.facebook.com/policiashtetitshqiptar/videos/377125616579977/ TIRANË, 14 qershor/ATSH/ -Policia Rrugore u ka hequr lejen e drejtimit 9 drejtues mjetesh pasi qarkullonin me shpejtësi gati dyfishin e normës së lejuar Pas...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA