Ballina Etiketimet Lehtesim

Etiketim: lehtesim

COVID-19 – Greqia lehtëson masat kufizuese në zonat e kuqe

ATHINË, 6 tetor /ATSH-ANA/ - Ministri grek i Shëndetësisë, Thanos Plevris njoftoi sot përfundimin e kufizimeve të rrepta kundër COVID-19 në zonat e klasifikuara...

COVID-19 – Malta lehtëson kufizimet për të vaksinuarit

VALETA, 29 shtator /ATSH-DPA/ - Baret dhe restorantet do të lejohen të pranojnë klientët plotësisht të vaksinuar që nga 9 tetori, njoftoi ministri i...

COVID-19 – Holanda lehtëson kufizimet

HAGË, 14 shtator /ATSH-AFP/ - Holanda njoftoi sot një lehtësim të kufizimeve të lidhura me pandeminë COVID-19, përfshirë fundin e distancimit shoqëror, si edhe...

COVID-19 – Belgjika lehtëson më tej masat kufizuese

BRUKSEL, 31 korrik /ATSH-AA/ - Në Belgjikë, ku shkalla e personave të vaksinuar plotësisht kundër COVID-19 tejkalon 70 për qind, qeveria ka lehtësuar më...

KOPENHAGË – Norvegjia shtyn lehtësimin e planifikuar të kufizimeve antiCOVID-19

KOPENHAGË, 28 korrik /ATSH-DPA/ - Qeveria norvegjeze ka marrë masa paraprake shtesë për shkak të variantit shumë ngjitës Delta, duke shtyrë kështu lehtësimin e...

COVID-19 – Ekspertët britanikë paralajmërojnë kundër lehtësimit të kufizimeve

LONDËR, 10 korrik /ATSH-DPA/ - Nivelet e larta të normave të vaksinimit kundër COVID-19 mund të "sfidojnë virusin" për t’u shndërruar në variante kundër...

COVID-19 – BM lehtëson rregullat e vetëkarantinimit

LONDËR, 6 korrik /ATSH-DPA/ - Rregullat për vetëkarantinimin po lehtësohen për personat plotësisht të vaksinuar dhe ata nën 18 vjeç, ndërsa qeveria e Boris...

Situata e qëndrueshme e pandemisë/ Nga sot kufizimi i lëvizjes shtyhet...

TIRANË, 1korrik/ATSH/ Nga dita e sotme ora policore do të shtyhet nga ora 24:00 - 06:00. Sipas Komitetit Teknik të Ekspertëve, i cili u mblodh...

Franca zbut kufizimet për hyrjen e udhëtarëve shqiptarë me pasaportë biometrike

TIRANË, 25 qershor/ATSH/ Franca, nga sot zbut kufizimet për hyrjen e udhëtarëve shqiptarë me pasaportë biometrike në këtë vend. Edhe të pavaksinuarit mund të...

Lehtësohen lëvizjet e shtetasve shqiptarë që udhëtojnë drejt Spanjës

TIRANË, 24 qershor /ATSH/ Lehtësohen lëvizjet e shtetasve shqiptarë që udhëtojnë drejt Spanjës. Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme njoftoi sot se, shtetasit shqiptarë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA