Ballina Etiketimet LDK

Etiketim: LDK

Kosovë/ LDK propozon Avdullah Hotin për kryeministër

​PRISHTINE, 23 prill/ATSH/- Avdullah Hoti do të jetë kandidat për kryeministër nga radhët e LDK-së në koalicionin me AAK-në, Nismën, AKR-në dhe minoritetet. Kështu bëri...

Zv.kryeministri Hoti: LDK nuk ka hyrë në qeveri si qiraxhi, Kurti...

PRISHTINË, 25 mars /ATSH/ Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka hyrë në qeveri si qiraxhi, por si zot shtëpie bashkë me Vetëvendosjen. Kështu tha...

Kosova “lufton” në dy fronte këtë javë: COVID-19 dhe politikë

PRISHTINË, 23 mars /ATSH/ Kosova është duke u përballur me epideminë e virusit COVID-19, por është e zhytur edhe në një krizë politike pas...

Kuvendi i Kosovës miratoi uljen e numrit të komisioneve parlamentare nga...

PRISHTINË, 13 shkurt /ATSH/ Kuvendi i Kosovës ka miratuar pasditen e kësaj të enjteje, me 90 vota pro dhe një abstenim, 14 komisione parlamentare,...

​VV-LDK nënshkruajnë zyrtarisht marrëveshjen për bashkëqeverisje

TIRANË, 2 shkurt/ATSH-A. Fortuzi/- Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës  kanë nënshkruar zyrtarisht marrëveshjen për bashkëqeverisje. Lajmin e kanë bërë të ditur kryetari...

Kosovë/Betohen deputetët, Glauk Konjufca zgjidhet Kryetar i Kuvendit

PRISHTINE, 26 dhjetor /ATSH/ Deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës, janë betuar sot në Kuvend. Fillimisht është bërë verifikimi i mandateve të...

LVV-LDK/ Qeveria e re pritet të ketë 12 ministri

PRISHTINË, 6 nëntor/ATSH/ Lëvizja Vetëvendosje (LVV) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) kanë rënë dakord që qeveria e ardhshme të mos ketë më shumë...

Koalicion qeverisës LVV-LDK, grupet e punës diskutojnë për programin e ri...

PRISHTINË, 28 tetor/ATSH/ Ndërsa akoma nuk është zyrtarizuar rezultati i zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit, grupet e punës së Lëvizjes Vetëvendosje dhe...

LDK: Nuk ka negociata me VV deri në certifikimin e rezultatit...

TIRANË, 11 tetor /ATSH/ Vetëm një ditë pas rënies dakord mes drejtuesve të partive politike VV – LDK, për një koalicion të mundshëm paszgjedhor...

LDK nuk e voton platformën për dialog

PRISHTINË, 4 Qershor/ATSH/.- Lidhja Demokratike e Kosovës deklaroi sot se është kundër platformës për dialog, të prezantuar në Kuvend nga ana e qeverisë. Sipas LDK-së,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA