Ballina Etiketimet Larja e duarve

Etiketim: larja e duarve

COVID-19/ ISHP ribën apelin: Ruani shëndetin, lani duart

TIRANË, 8 prill /ATSH/ Larja e duarve dhe dezinfektimi janë çelësi për parandalimin e infeksionit nga koronavirusi COVID-19. Duke u nisur nga ky fakt sa...

Larja e duarve, masa kryesore parandaluese ndaj COVID-19

TIRANË, 17 mars /ATSH/ Larja e duarve me sapun, kur bëhet si duhet, është vendimtare në luftën kundër sëmundjes së koronavirusit COVID-19, por miliona...

Dy hapat më të rëndësishëm për t’u mbrojtur nga koronavirusi COVID-19

TIRANË, 15 mars /ATSH/ Hera e fundit që Organizata Botërore e Shëndetësisë shpalli një pandemi ishte qershori i vitit 2009 si pasojë e përhapjes...

Orë edukuese nëpër shkolla për parandalimin e përhapjes së koronavirusit

TIRANË, 27 shkurt /ATSH/ - Larja e shpeshtë e duarve, përdorimi i maskave vetëm kur shfaqen simptoma gripale apo mospërdorimi i antibiotikëve pa rekomandimin...

Koronavirusi/ Ministria e Shëndetësisë: Larja e duarve dhe dezinfektimi janë çelësi...

TIRANË, 25 shkurt /ATSH/ -Ministria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale ka publikuar sot rregullat që duhet të ndiqen për higjienën personale për parandalimin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA