Ballina Etiketimet Lagarde

Etiketim: lagarde

FRANKFURT – Lagarde: Po dalim nga pandemia me rimëkëmbje të ekonomisë

FRANKFURT, 1 shtator /ATSH-ANSA/ - Ne po dalim nga pandemia me ekonomitë që janë stabilizuar dhe po rimëkëmben, tha sot presidentja e Bankës Qendrore...

FRANKFURT – Lagarde: Varianti Delta mund të dëmtojë rimëkëmbjen e Europës

FRANKFURT, 22 korrik /ATSH-DPA/ - Presidentja e Bankës Qendrore Europiane, Christine Lagarde paralajmëroi sot se variantin Delta i COVID-19 mund të dëmtojë rimëkëmbjen e...

BRUKSEL – Lagarde: Rritja ekonomike në Europë shumë pranë

BRUKSEL, 24 qershor /ATSH-ANSA/ - Perspektiva për ekonominë dhe situata pandemike po përmirësohen, pasi fushatat e vaksinimit vazhdojnë dhe besimi po fillon të rritet,...

FRANKFURT – Lagarde përjashton përfundimin e parakohshëm të planit monetar të...

FRANKFURT, 10 qershor /ATSH-DPA/ - Presidentja e Bankës Qendrore Europiane (BQE), Christine Lagarde përjashtoi çdo lëvizje të menjëhershme për kthimin mbrapsht të planit të...

FRANKFURT – Lagarde: Plani i rimëkëmbjes ekonomike të bëhet operacional pa...

FRANFURT, 11 mars /ATSH-ANSA/ - Situata e përgjithshme ekonomike e eurozonës është përmirësuar në përgjithësi falë rimëkëmbjes së kërkesës globale dhe stimulit fiskal, por,...

BRUKSEL – Lagarde: Mbrojtje e ekonomisë deri në përhapjen e imunitetit

BRUKSEL, 23 shkurt /ATSH-ANSA/ - Në të gjithë Europën, njerëzit po përballen me pasojat ekonomike dhe sociale të pandemisë, ndërsa është ende shumë e...

BRUKSEL – Lagarde: Stimujt ekonomikë nuk duhen ndërprerë menjëherë

BRUKSEL, 7 shkurt /ATSH-ANSA/ - Presidentja e Bankës Qendrore Europiane, Christine Lagarde, e sheh 2021 si një vit të rimëkëmbjes për zonën e euros...

ITALI – Lagarde: Vaksinimi kundër COVID-19 etapë e rëndësishme, por ende...

ROMË, 21 janar /ATSH-ANSA/ - Fushata e vaksinimit është një etapë e rëndësishme për të mundur pandeminë e COVID-19, deklaroi presidentja e BQE-së, Christine...

FRANKFURT – Lagarde: Plani europian i rimëkëmbjes duhet të bëhet menjëherë...

FRANKFURT, 19 nëntor /ATSH-AFP/ - Presidentja e Bankës Qendrore Europiane (BQE), Christine Lagarde bëri thirrje për zbatimin pa vonesa të planit europian të rimëkëmbjes,...

FRANKFURT – BQE: Rimëkëmbje e paqendrueshme në zonën euro, edhe me...

FRANKFURT, 11 nëntor /ATSH-AFP/ - Presidentja e Bankës Qendrore Europiane (BQE), Christine Lagarde theksoi sot se, edhe me një vaksinë, rritja ekonomike në zonën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA