Ballina Etiketimet Kushtetuta

Etiketim: kushtetuta

Meta: Beteja e parë dhe e fundit e çdo presidenti është...

TIRANË, 4 maj/ATSH/ “Beteja e parë dhe e fundit e çdo presidenti është mbrojtja e Kushtetutës”, deklaroi sot Presidenti Ilir Meta. Në një intervistë, Meta...

Raportuesja për Kosovën në PE, Cramon – Kurtit: Kufizimi i lëvizjes,...

PRISHTINË, 16 prill /ATSH/ Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Viola von Cramon i ka bërë thirrje qeverisë së Kosovës që, për masat kufizuese...

12 vjet nga miratimi i Kushtetutës së Republikës së Kosovës

PRISHTINË, 9 prill /ATSH/ Sot mbushen 12 vjet nga dita kur u miratua Kushtetuta e Republikës së Kosovës. Kushtetuta e Kosovës u ratifikua më 9...

Meta: Qytetarët duhet të kuptojnë se sa e domosdoshme është mbrojtja...

TIRANË, 28 shkurt /ATSH/ Presidenti Ilir Meta deklaron se qytetarët duhet të kuptojnë se, “kriza e tmerrshme institucionale, buron nga mungesa e ndërgjegjësimit tonë...

Meta: Beteja për Gjykatën Kushtetuese, vendimtare

TIRANË, 21 shkurt /ATSH/ -Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka bërë thirrje sot qytetarëve që të zgjohen dhe të kuptojnë se, “beteja për...

Shengeni Ballkanik/ Meta: Çdo iniciativë rajonale është pozitive

TIRANË, 20 dhjetor /ATSH/ -Presidenti Ilir Meta apeloi sot klasën politike që të reflektojë dhe të drejtojë në mënyrë më gjithëpërfshirëse. “Shpresoj që ky fundviti...

GREQI – Rishikimi i Kushtetutës në hapat e fundit

ATHINË, 19 nëntor /ATSH-ANA/ - Procedurat parlamentare për rishikimin e Kushtetutës greke kanë hyrë në hapat e fundit, shoqëruar me debate parlamentare, ku procesi...

Plotësimi i vakancave, Meta: Askush të mos guxojë të përdhosë Gjykatën...

TIRANË, 15 nëntor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi sot se, nuk ka institucion më të rëndësishëm në Shqipëri se Kushtetuta, e cila...

Meta: Vendi i ka të gjitha mundësitë për dialog

TIRANË, 4 tetor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi sot se “vendi ynë i ka të gjitha mundësitë që përmes një reflektimi të...

Majko: PD duhet të rikthehet në Kuvend, rezoluta për integrimin shpresë...

TIRANË, 3 tetor /ATSH/ Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, deklaroi sot se ka ardhur koha për të diskutuar ndryshimin e Kushtetutës, duke...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA