Ballina Etiketimet Kushte

Etiketim: kushte

Pasagjerët që udhëtojnë për në Itali, tampon negativ të 48 orëve...

TIRANË, 21 prill/ATSH/ Nga nesër, 22 prill 2021 deri më 30 prill, pasagjerët që udhëtojnë për në Itali, duhet të paraqesin tamponin negativ të...

Shqipëria, partner i besueshëm për BE/ U përmbushën kërkesat për mbajtjen...

TIRANË, 3 mars /ATSH/ “Shqipëria ka përmbushur të gjitha kërkesat për të mbajtur Konferencën e parë Ndërqeveritare”. Kryenegociatori i Shqipërisë për Integrimin Europian, Zef Mazi,...

FOTO-Transformimi i maternitetit të Sarandës/Rama: Të na zinte Covidi në stalla...

TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ Materniteti i Sarandës i lënë në harresë për vite me radhë e me kushte aspak dinjitoze për stafin mjekësor dhe pacientët...

BRUKSEL – Barnier: Ende nuk janë përmbushur kushtet për një marrëveshje...

BRUKSEL, 4 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kushtet për një marrëveshje post-Brexit mes BE-së dhe Britanisë së Madhe nuk janë përmbushur për shkak të mosmarrëveshjeve të...

BUENOS AIRES – Fernandez: Argjentina jo në gjendje të pranojë kushtet...

BUENOS AIRES, 11 gusht /ATSH-AFP/ - Argjentina nuk është në gjendje të pranojë kushtet e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), me të cilin duhet të...

BRUKSEL – Rutte pesimist për arritjen e një marrëveshjeje për Fondin...

BRUKSEL, 14 korrik /ATSH-ANSA-AFP/ - Kryeministri holandez, Mark Rutte deklaroi sot para Dhomës së Ulët se ishte mjaft pesimist mbi mundësitë e arritjes së...

GREQI – Mitsotakis: Nuk do të pranojmë ndihma me kushte

ATHINË, 6 korrik /ATSH-ANSA/ - Ngurtësimet e mëtejshme nga BE-ja, me të cilat do të lidhen ndihmat përmes Fondit të Rimëkëmbjes do të ishin...

Brataj: Në kushtet e pandemisë, me rëndësi qëndrimi në banesë për...

TIRANË, 12 mars/ATSH/Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se në kushtet e pandemisë nuk ka kuptim kryerja e sa më shumë tamponëve por...

ITALI – Conte: Paketë financiare me kushte për COVID-19

PARIS, 11 mars /ATSH-DPA/ - Kryeministri italian, Giuseppe Conte njoftoi sot një paketë financiare prej 25 miliardë eurosh, por me kushte, për të ndihmuar...

HAPËSIRË – Identifikohen kushte të favorshme jetese në eksoplanetin K2-18b

ANKARA, 27 shkurt /ATSH-AA/ - Sipas një studimi, rezultatet e të cilit u publikuan në revistën "The Astrophysical Journal Letters", eksoplanetet tetë herë më...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA