Ballina Etiketimet Kukan

Etiketim: Kukan

Fajon dhe Kukan: Të korrigjohet gabimi i rëndë politik për negociatat

TIRANË, 3 shkurt /ATSH/- Tanja Fajon dhe Eduard Kukan, dy eurodeputetë e njohur për shqiptarët, në angazhimin e tyre për integrimin e Ballkanit në...

Vendimi për negociatat, Kukan: Bojkoti i opozitës dëmton

TIRANË, 28 gusht /ATSH/ - Bojkoti i opozitës dëmton mundësitë e Shqipërisë për të marrë një datë për hapjen e negociatave. Në një intervistë me...

Kukan: Raporti i progresit mjaft pozitiv, Shqipëria e meriton çeljen e...

TIRANË, 29 maj/ATSH-Maela Marini/ "Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut e meritojnë vendimin për çeljen e negociatave", deklaroi sot nga Brukseli, europarlamentari Eduard Kukan. Pas publikimit...

Kukan: Djegia e mandateve nga opozita, e gabuar

TIRANË, 22 shkurt /ATSH/ - Deputeti i grupimit të Partive Popullore Europiane në Parlamentin Europian, Eduard Kukan e ka cilësuar si të gabuar vendimin...

Kukan: Vendi ku opozita ka një rol të rëndësishëm është Parlamenti

TIRANË, 19 shkurt/ATSH/ - Raportuesi në hije për Shqipërinë, Eduard Kukan gjatë një interviste për “ABC news”, theksoi se nuk pajtohet me ngjarjet e...

Kukan: Studentët jo ultimatum qeverisë, dialog

TIRANË, 24 janar /ATSH/ Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Eduard Kukan shprehet se protesta e studentëve duhet parë nga Qeveria si një mundësi për...

BEOGRAD – Kukan: Largimi i Merkelit pa pasoja për zgjerimin e...

BEOGRAD, 30 tetor /ATSH-DPA/ - Për eurodeputetin Eduard Kukan, tërheqja e njoftuar nga politika e kancelares Angela Merkel nuk do të ketë pasoja negative...

Kukan: Negociatat për Shqipërinë duhet të ishin hapur më parë

TIRANE, 13 Shkurt/ATSH/- Erodeputeti Eduart Kukan deklaroi sot se “Shqipëria e meriton hapjen e negociatave, por duhet lobim në të gjitha vendet anëtare të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA