Ballina Etiketimet Kufi

Etiketim: kufi

COVID-19 – Gjermania nuk përjashton një mbyllje të kufijve

BERLIN, 18 janar /ATSH-AFP/ - Ministria e Brendshme gjermane nuk përjashtoi mundësinë e mbylljes së kufijve në Gjermani për shkak të koronavirusit. Gjatë takimit, që...

AUSTRALI – Jo hapje të kufijve në 2021 për shkak të...

SIDNEI, 18 janar /ATSH-AFP/ - Australia nuk do të rihapë kufijtë e saj për udhëtarët e huaj në 2021 dhe kjo në varësi të...

FRANCË – Castex: Kufiri me BM i mbyllur deri në një...

PARIS, 7 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri francez, Jean Castex njoftoi sot se kufijtë francezë me Britaninë e Madhe do të qëndrojnë të mbyllur deri...

STOKHOLM – Suedia mbyll kufirin me Danimarkën për arsye shëndetësore

STOKHOLM, 21 dhjetor /ATSH-AFP/ - Qeveria suedeze njoftoi sot mbylljen kufirit të saj me Danimarkën, ku janë zbuluar raste të variantit të ri të...

OTAVA – Kufiri Kanada-SHBA mbetet i mbyllur deri më 21 janar

OTAVA, 11 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kufiri midis SHBA-së dhe Kanadasë do të mbetet i mbyllur për udhëtime jothelbësore për të paktën edhe një muaj...

Pika kufitare e Kapshticës e mbyllur deri më 4 dhjetor/ Policia...

TIRANË, 20 nëntor/ATSH-A. Fortuzi/ Me vendim të qeverisë greke, pika kufitare e Kapshticës në Korçë do të qëndrojë e mbyllur deri në datën 4...

LONDËR – Mbyllen kufijtë për udhëtarët që vijnë nga Danimarka për...

LONDËR, 7 nëntor /ATSH-AFP/ - Udhëtarët që mbërrijnë nga Danimarka, me përjashtim të britanikëve, apo rezidentët e përhershëm, do të ndalohen të hyjnë në...

FRANCË – Macron në kufirin franko-spanjoll për ashpërsimin e kontrolleve

PARIS, 5 nëntor /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron zhvilloi sot një vizitë në kufirin franko-spanjoll, në pikë-kalimin në Perthus, në kuadër të forcimit...

MINSK – Bjellorusia mbyll kufijtë tokësorë me BE

MINSK, 29 tetor /ATSH-DPA/ - Autoritetet bjelloruse njoftuan sot mbylljen e përkohshme të kufijve tokësorë të vendit me Lituaninë, Letoninë, Ukrainën dhe Poloninë, duke...

OTAVA – Blair: Kufiri Kanada-SHBA do të mbetet i mbyllur deri...

OTAVA, 19 tetor /ATSH-AFP/ - Kufiri midis SHBA-së dhe Kanadasë do të mbetet i mbyllur për udhëtime jothelbësore deri më 21 nëntor, me qëllim...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA