Ballina Etiketimet Kufi

Etiketim: kufi

“Non-paper”/ Rama: Kurrë nuk kam mbështetur ndonjë rishikim kufijsh përgjatë vijave...

TIRANË, 3 maj/ATSH/ Kryeministri Edi Rama reagoi sot rreth një artikulli të publikuar nga “Der Standard” në lidhje me hartën për kufirin mes Serbisë dhe...

COVID-19 – Morrison: Australia nuk e ka urgjente rihapjen e kufijve

SIDNEI, 18 prill /ATSH-ANSA/ - Australia nuk e ka urgjente për të hapur kufijtë ndërkombëtarë dhe për të venë në rrezik rezultatet pozitive të...

Fluks qytetarësh nga Kosova drejt Shqipërisë, mbi 45 mijë ditët e...

TIRANË, 10 prill/ATSH/- Mijëra qytetarë të Kosovës i janë drejtuar kufirit shqiptar në Kukës për të kaluar disa orë në vendin tonë. Agjencia Telegrafike Shqiptare...

SHBA – Dorëhiqet e dërguara e Biden për kufirin SHBA-Meksikë

UASHINGTON, 10 prill /ATSH-DPA/ - Roberta Jacobson, e dërguara speciale e presidentit Joe Biden për çështjet e kufirit, i cili ka parë një rritje...

UASHINGTON – Biden anulon fondet për murin SHBA-Meksikë

UASHINGTON, 9 prill /ATSH-ANSA/ - Në buxhetin e zhvilluar për vitin 2022, presidenti Joe Biden anuloi fondet për ndërtimin e murit në kufirin midis...

COVID-19 – Gjermania forcon kontrollet në kufijtë e saj tokësorë

BERLIN, 30 mars /ATSH-AFP/ - Gjermania do të forcojë për tetë deri në 14 ditët e ardhshme kontrollet rreth kufijve të saj tokësorë, në...

COVID-19 – Gjermania zgjat kontrollet kufitare

BERLIN, 17 mars /ATSH-DPA/ - Gjermania ka vendosur të zgjasë kontrollet përgjatë kufijve të saj me Republikën Çeke dhe rajonin austriak të Tirolit, në...

BRUKSEL – Berlini hedh poshtë kritikat e BE-së për kufizimet e...

BRUKSEL, 3 mars /ATSH-AFP/ - Gjermania hodhi poshtë kritikat e Komisionit Europian për kufizimet e vendosura në kufijtë e saj për të luftuar kundër...

GJERMANI – Merkel përjashton kontrollet kufitare me Francën, megjithë rastet në...

BERLIN, 26 shkurt /ATSH-DPA/ - Përkundër rritjes së numrit të infeksioneve në rajonin kufitar francez të Moselës, kancelarja gjermane Angela Merkel tha se nuk...

COVID-19 – Gjermania zgjat kufizimet kufitare pavarësisht kundërshtimit nga KE

BERLIN, 23 shkurt /ATSH-DPA/ - Kufizimet e ashpra në kufijtë e Gjermanisë do të zgjaten edhe për tetë ditë të tjera, njoftoi sot një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA