Ballina Etiketimet Kryetare

Etiketim: kryetare

Eriselda Sefa emërohet kryetare e bashkisë Lushnjë

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Eriselda Sefa mori sot detyrën e kryetares së bashkisë së Lushnjës. Sefa u emërua kryetare me vendim të këshillit bashkiak të Lushnjës. Bashkia...

Kuvendi seancë plenare në datat 4, 6, 13 dhe 20 maj

TIRANË, 3 maj/ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në datat 4 maj, 6 maj, 13 maj dhe 20 maj 2021. Kështu u vendos në...

Masat antiCOVID/ Kryemadhi: Kufizimet nuk i shërojnë shqiptarët, nuk rrisin ekonominë

TIRANË, 21 dhjetor /ATSH/ Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi komentoi sot në një intervistë televizive masat e reja të bëra publike nga Komiteti Teknik...

7 vota pro/ Pamela Qirko zgjidhet kryetare e Komisionit të Pavarur...

Tiranë, 20 korrik /ATSH/ Pamela Qirko u zgjodh sot kryetare e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zhvilloi sot procesin për...

BRUKSEL – Garcia pranë drejtimit të social-demokratëve në PE

BRUKSEL, 17 qershor /ATSH-AFP/ - Spanjollja Iratxe Garcia pritet të marrë të martën drejtimin e grupit të social-demokratëve në Parlamentin Europian, për herë të...

Zgjedhjet e 30 qershorit, KQZ miraton përmbajtjen e fletës së votimit...

TIRANË, 31 maj /ATSH/ - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi sot të emërojë audituesit ligjorë, të cilët do të kryejnë monitorimin dhe auditimin e...

SHBA – Pelosi kandidon për kryetare e Dhomës së Përfaqësuesve

UASHINGTON, 8 nëntor /ATSH-ANSA/ - Zëvendëspresidentja  e demokratëve amerikanë, Nancy Pelosi vendosi sot kandidaturën zyrtare për postin e presidentit të Dhomës së Përfaqësuesve, pasi...

Foto-Veliaj pret në takim kryetaren e komunës së Tetovës, Teuta Arifi

TIRANË, 20 shtator/ATSH/ - Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti sot në një takim homologen e tij, kryetaren e komunës së Tetovës,...

FRANCË – Marine Le Pen rizgjidhet kryetare e Frontit Kombëtar

PARIS, 11 mars /ATSH-AFP/ - Marine Le Pen, e vetmja kandidate, u rizgjodh, ashtu siç pritej, kryetare e partisë franceze të ekstremit të djathtë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA