Ballina Etiketimet Kryetar

Etiketim: kryetar

Zgjedhjet për kreun e PD-së/ Harxhi pas votimit: Procesi ka parregullsi

  TIRANË, 13 qershor/ATSH/ Kandidatja në garë për drejtimin e Partisë Demokratike, Edith Harxhi votoi sot në qendrën e votimit të ngritur në njësinë administrative...

Kadilli pas votimit: Ringritja fillon sot kur çdo anëtar merr përsipër...

TIRANË, 13 qershor/ATSH/ Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli votoi ditën e sotme në qendrën e votimit të ngritur pranë selisë së...

Rishpallen vendet vakante për kryetar dhe 3 anëtarë të AMA-s  

TIRANË, 11 qershor /ATSH/ Kuvendi njoftoi sot për rishpalljen e vendit vakant për kryetar të Autoritetit të Mediave Audiovizive. Në njoftimin e Kuvendit thuhet se...

Shehaj: Basha nuk e çon dot PD-në në fitore

TIRANË, 24 maj/ATSH/ Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Agron Shehaj deklaroi sot se "në 13 qershor anëtarët e PD-së nuk do të zgjedhin...

BM – Sadiq Khan rizgjidhet kryetar i bashkisë së Londrës

LONDËR, 10 maj /ATSH-DPA/ - Laburisti Sadiq Khan u rizgjodh kryetar i bashkisë së Londrës në një garë më të ngushtë për kryeqytetin sesa...

Pothuajse humbet ditën e tij të madhe nga… lindja e foshnjës

ERFURT, 27 shtator /ATSH-DPA/ - Një politikan gjerman vendosi familjen të parën, la në pritje kolegët që donin ta zgjidhnin kryetar partie dhe shkoi...

IZRAEL – Benny Gantz zgjidhet kryetar i Parlamentit

JEERUZALEM, 26 mars /ATSH-AFP/- Benny Gantz, rivali i kryeministrit izraelit në largim, Benjamin Netanyahu, u zgjodh sot kryetar i parlamentit , si pjesë e...

Kosovë/Betohen deputetët, Glauk Konjufca zgjidhet Kryetar i Kuvendit

PRISHTINE, 26 dhjetor /ATSH/ Deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës, janë betuar sot në Kuvend. Fillimisht është bërë verifikimi i mandateve të...

Arben Kraja zgjidhet kryetar i SPAK-ut

TIRANË, 19 dhjetor/ATSH/ Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Arben Kraja, u zgjodh sot kryetar i Strukturës së Posaçme Antikorrupsion dhe Anti-Krim i Organizuar, e...

Fondi Social/ Financohen 14 shërbime të reja në 14 bashki

TIRANË, 22 nëntor/ATSH/ “Nëpërmjet Fondit Social, 14 bashki janë përfitueset e para të financimit të qeverisë për 14 shërbime të reja që do të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA