Ballina Etiketimet Krijim

Etiketim: krijim

Koncert në 75-vjetorin e krijimit të Liceut Artistik “Jordan Misja”

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/ 75-vjetori i krijimit të Liceut Artistik “Jordan Misja” u përkujtua mbrëmjen e djeshme me një koncert me pjesëmarrjen e artistëve të...

”Duran Duran” në turne në prag të 40-vjetorit të krijimit

LONDËR, 6 dhjetor /ATSH-DPA/ - Grupi britanik i muzikës pop ''Duran Duran'' ka njoftuar më shumë data për turneun e tyre të festimit të...

Teatri “Migjeni” feston 72-vjetorin e krijimit

TIRANË, 24 nëntor/ATSH/ Teatri "Migjeni" në Shkodër feston sot 72-vjetorin e krijimit. Trupa profesioniste e teatrit "Migjeni" u krijua me 24 Nëntor 1949, në zbatim...

108-vjetori i krijimit të Bankës Kombëtare të Shqipërisë

TIRANË, 4 tetor/ATSH/ Në datën 4 tetor përkujtohet krijimi i Bankës Kombëtare të Shqipërisë. Pas shpalljes së pavarësisë së shtetit shqiptar më 28 Nëntor...

SHBA – Blinken: Zgjidhja me dy shtete e vetmja alternativë paqeje...

TEL AVIV, 23 shkurt /ATSH-ANSA/ - Administrata amerikane e Joe Biden, duke u distancuar nga doktrina e ish-presidentit Donald Trump, përsëriti se zgjidhja me...

20-vjetori i AMA-s, Sala: Në pesë vitet e fundit e fokusuar...

TIRANË, 3 maj/ATSH/- Me rastin e 20-vjetorit të krijimit të Autoritetit të Mediave Audiovizive në bashkëpunim me departamentin e Gazetarisë dhe Komunikimit të Universitetit...

SHËNIM – Izraeli feston 70-vjetorin e krijimit

TEL AVIV, 19 prill /ATSH-DPA/ - Izraeli filloi festimet dje në mbrëmje, me një ceremoni ku u ndezën pishtarë, që shënuan fillimin e disa...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA