Ballina Etiketimet Kremtim

Etiketim: kremtim

Viti i Ri, traditat dhe ritet e festës që kremtohet në...

TIRANË, 31 Dhjetor/ATSH/- Viti i Ri është festa e urimeve dhe dëshirave më të mira, shoqërimit, argëtimit, ngritjes së dollive, tryezave të begatshme dhe...

BOSNJE – Hebrenj dhe myslimanë kremtojnë festën 200-vjeçare hebraike

SARAJEVË, 8 nëntor /ATSH-AFP/ - Historia është 200-vjeçare dhe e panjohur në Sarajevë. Sipas saj, në vitin 1819, myslimanët u ngritën kundër një guvernatori osman,...

Katolikët festojnë sot Pashkët, ringjalljen e Jezu Krishtit

TIRANË, 21 prill/ATSH/- Mijëra besimtarë katolike kanë mbushur kishat për të festuar dhe kujtuar një nga momentet më të rëndësishëm të besimit, ringjalljen e...

FOTO/ “Rrënjët nuk humben, ato kultivohen”, kremtohet në Gjenevë 11-vjetori i...

TIRANË, 18 shkurt/ATSH/- Nën moton “Rrënjët nuk humben, ato kultivohen" Universiteti Popullor Shqiptar në Gjenevë kremtoi me një pritje festive 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. E...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA