Ballina Etiketimet Korca

Etiketim: korca

Investimi 830 milionë lekë/ Vendosen ndriçuesit e rinj LED në Korçë

TIRANË, 5 tetor /ATSH/ Korça do të ndriçojë më shumë. Bashkia Korçë me një fond prej 830 milionë lekë po investon për vendosjen e...

Korçë/ Kantieri i ujit në fshatin Goskovë, furnizim 24 orë për...

TIRANË, 21 shtator /ATSH/ Pas Shamollit, Qatromit dhe Malavecit edhe fshati Goskovë do të ketë 24 orë furnizim me ujë të pijshëm, në qarkun...

Korçë/ “Markata e shijes”, 95% e produkteve bujqësore prodhime të këtij...

TIRANË, 8 gusht /ATSH/- 95% e fruta perimeve që shiten në markatet e qytetit të Korçës, janë prodhime nga zonat e bashkisë Korçë. Bashkia Korçë,...

Qarku i Korçës kryeson me rritjen më të madhe të depozitave...

TIRANË, 1 gusht /ATSH/ Trendi në rritje i depozitave bankare ka vijuar edhe në tre mujorin e dytë të vitit 2020. Të dhënat e Bankës...

Korça shëmbëlltyra e Rilindjes Urbane, nga një thesar i braktisur dje,...

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ Korça, qyteti në juglindje të Shqipërisë, është kthyer në një destinacion turistik të klasit të parë, si dhe një nga shembujt...

Lehtësi fiskale dhe mbështetje për 410 biznese në Korçë

TIRANË, 28 qershor /ATSH/- Politikat lehtësuese dhe mbështetëse për biznesin dhe sipërmarrjen, për kapërcimin e vështirësive të krijuara nga COVID-19, po shtrihen në çdo...

Ambasadorja e Greqisë në Korçë: Zgjerimi bashkëpunimit ndërkufitar për nxitjen e...

TIRANË, 26 qershor /ATSH/-Ambasadorja e Greqisë në Tiranë, Sofia Philippidou vizitoi të premten qytetin e Korçës, ku u prit nga kryetari i bashkisë Sotiraq...

Korçë/ Gjalla për ATSH-në: 75% e fermerëve kanë aplikuar në Skemën...

TIRANË, 16 qershor /ATSH/ Fermerët po vijojnë aplikimet për të përfituar nga fondet që jep buxheti i shtetit si mbështetje për sektorin bujqësor përmes...

FOTO/ Korçë, nis puna për rehabilitimin e rrugëve të brendshme në...

TIRANË, 2 qershor /ATSH/ Investimet në rrugët rurale krijojnë një mundësi shumë të mirë për zhvillimin e agroturizmit, krahas daljes më shpejt të prodhimeve...

FOTO/ Vogëlushët e Korçës rikthehen në kopshte dhe çerdhe nën rregulla...

TIRANË, 1 qershor /ATSH/ Vogëlushët e Korçës ju rikthyen sot ambienteve të kopshteve, dhe çerdheve, nën rregullat shtesë ndaj COVID-19. Bashkia Korçë, bën të ditur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA