Ballina Etiketimet Kopenhage

Etiketim: kopenhage

COVID-19 – Në Danimarkë zbulohen 31 lloje të ndryshme

KOPENHAGË, 8 mars /ATSH-AA/ - Ministri i Shëndetësisë i Danimarkës, Magnus Heunicke, njoftoi se në vend janë zbuluar 31 lloje të ndryshme të koronavirusit. Duke...

KOPENHAGË – OBSH: Të përshpejtohet vaksinimi në Europë

KOPENHAGË, 5 shkurt /ATSH-AFP/ - Kreu i OBSH-së në Europë u bëri thirrje europianëve për të përshpejtuar fushatën e tyre të vaksinimit kundër COVID-19,...

Jo më alkool për të rinjtë danezë

KOPENHAGË, 15 shtator /ATSH-AFP/ - Bashkia e Kopenhagës njoftoi sot se kërkonte të ndalonte alkoolin pas orës 20:00 në zonat e festimeve të qendrave urbane...

DANIMARKË – Rritje shqetësuese e rasteve të COVID-19 në Kopenhagë

KOPENHAGË, 7 korrik /ATSH-DPA/ - Një rritje shqetësuese në rastet e COVID-19 ka detyruar qeverinë daneze të pakësojë numrin e personave të lejuar në...

COVID-19 – Danimarka lejon prenotimet turistike në Kopenhagë

KOPENHAGË, 12 qershor /ATSH-DPA/ - Danimarka do të lejojë turistët nga Gjermania, Norvegjia dhe Islanda fqinje që të qëndrojnë në hotelet e kryeqytetit, Kopenhagë,...

DANIMARKË – Frederiksen kryeministrja më e re në histori

KOPENHAGË, 26 qershor /ATSH-AFP/ - Social-demokratja Mette Frederiksen pritet të emërohet sot kryeministrja e Danimarkës, më e reja në moshë në historinë e këtij...

KOPENHAGË – Vestager kandidate për presidencën e Komisionit Europian

KOPENHAGË, 21 mars /ATSH-AFP/ - Komisionerja europiane për Konkurrencën, danezja Margrethe Vestager njoftoi sot kandidaturën e saj për presidencën e Komisionit Europian, në të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA