Ballina Etiketimet Kontrate

Etiketim: kontrate

FUTBOLL – Milan nënshkruan me Manxhukiç

MILANO, 20 janar /ATSH-DPA/ - Klubi i Milanit konfirmoi sot nënshkrimin me Mario Manxhukiç në transferim të lirë. ''Sulmuesi kroat nënshkroi kontratë me Milanin deri...

BRUKSEL – BE: Kontratë me ”Moderna”-n për vaksinën antiCOVID-19

BRUKSEL, 24 nëntor /ATSH-AFP/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi sot një kontratë me kompaninë amerikan ''Moderna'' për furnizimin deri...

SHBA – Pentagoni rikonfirmon kontratën me “Microsoft”

SAN FRANCISKO, 4 shtator /ATSH-AFP/ - Departamenti amerikan i Mbrojtjes mbështeti sot vendimin e tij për t'ia dhënë megakontratën e tij të Cloud kompanisë...

POLONI – Szczerki: Kontratë me SHBA-në për rritjen e pranisë ushtarake...

VARSHAVË, 8 gusht /ATSH-DPA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, do të nënshkruajë një kontratë për të forcuar praninë ushtarake amerikane në Poloni...

Nënshkruhet kontrata 3-vjeçare kolektive e punës me Sindikatën e Pavarur të...

TIRANË, 4 qershor /ATSH/ Ministria e Kulturës, nënshkroi me Sindikatën e Pavarur të Artistëve të Shqipërisë, kontratën 3-vjeçare kolektive të punës e cila ka...

FRANCË – Parisi: Pekini ta përqendrojë të gjithë vëmendjen në luftën...

PARIS, 13 maj /ATSH-AFP/ - Franca hodhi sot poshtë kritikat e Kinës përsa i përket një kontrate armatimi me Tajvanin dhe e ftoi ta...

DUBAI – “Emirates” blen 50 Airbus 350-900

DUBAI, 18 nëntor /ATSH-AFP/ - Kompania më e madhe ajrore e Lindjes së Mesme "Emirates" ka nënshkruar një kontratë prej 16 miliardë dollarësh (14,4...

SHBA – Pentagoni i akordon Microsoft-it një kontratë prej 10 miliardë...

UASHINGTON, 26 tetor /ATSH-AFP/ - Ministria amerikane e Mbrojtjes njoftoi sot se i kishte akorduar Microsoft një kontratë gjigande për ruajtjen e të dhënave...

“Juventus” dhe Dybala, gati diskutimet për rinovimin e kontratës

TIRANË, 17 tetor/ATSH- Arbi Fortuzi/ Paolo Dybala duket se ka joshur “Juventusin” dhe shumë shpejt pritet që bardhezinjtë ti ofrojnë rinovimin e kontratës deri...

MIE, shtyn afatin e kontratës për shërbimin e kontrollit teknik të...

TIRANË, 4 shtator /ATSH/ - Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, në cilësinë e autoritetit kontraktues, ka nënshkruar një shtesë afati të kontratës me shoqërinë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA