Ballina Etiketimet Kontrabande

Etiketim: kontrabande

Korçë/ Kontrabandë mallrash, arrestohen në flagrancë 2 shtetas

TIRANË, 26 maj/ATSH/ -Dy raste të kontrabandës me mallra janë goditur në Korçë, teksa janë arrestuar në flagrancë 2 shtetas dhe u procedua penalisht...

BELGJIKË – Sekuestrohen 126 milionë cigare kontrabandë

BRUKSEL, 17 janar /ATSH-AFP/- Dogana belge njoftoi sot se kishte sekuestruar 126 milionë cigare kontrabandë në rajonin e portit të Anvers-it, një trafik që...

Mallra kontrabandë në pikën kufitare të Gorricës/ SHÇBA ndalon 2 punonjës...

TIRANË, 27 dhjetor /ATSH/ - Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka ndaluar 2 punonjës policie, të dyshuar si të implikuar në kontrabandë...

ITALI – 23 të arrestuar në operacionin kundër kontrabandës së artefakteve

ROMË, 18 nëntor /ATSH-DPA/ Një operacion i gjerë kundër kontrabandistëve në Europë, çoi në arrestimin e 23 personave dhe kapjen e rreth 10 000...

Finalizohet operacioni antikontrabandë “Zëmblaku”, goditen dy raste

TIRANË, 10 tetor/ATSH- Arbi Fortuzi/ Specialistët e Seksionit për Krimin Ekonomik-Financiar, në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, në vijim të punës për parandalimin dhe...

Autoritetet doganore kapin në Rinas 184 celularë kontrabandë

TIRANË, 25 shtator /ATSH/ Strukturat e Hetimit Doganor në bashkëpunim me Degën Doganore Rinas gjatë kontrollit të ushtruar në terminalin e pasagjerëve në Degën...

SLLOVENI – Ngrihet Muzeu i Kontrabandës

LUBJANË, 22 maj /ATSH-ANSA/ - Në zonat që dikur përdoreshin për kalimin e kufirit midis Italisë dhe Sllovenisë, atëherë pjesë e Jugosllavisë, në Prestava,...

Operacioni “Kamuflimi”/ Policia godet një rast kontrabande, 2 të ndaluar

TIRANË, 10 maj/ATSH/- Policia e Tiranës ka realizuar operacionin “Kamuflimi", për goditjen e veprimtarisë së paligjshme në fushën e kontrabandës së mallrave që paguhet...

ROMË – Arrestohen 48 persona në një operacion antidrogë

ROMË, 21 dhjetor /ATSH-DPA/ - Dyzet e tetë anëtarë të një organizate kryesore të trafikimit të drogës, që kontrabandonin kokainë nga Amerika e Jugut...

AUSTRI – Policia arreston 24 serbë për kontrabandë droge

VJENË, 26 maj /ATSH-AA/ - Ministria e Brendshme e Serbisë dhe policia austriake njoftuan se kanë arrestuar 26 persona për kontrabandë droge, në mesin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA