Ballina Etiketimet Koncerte

Etiketim: koncerte

LISBONË – Portugalia rihap mjediset e performancës dhe spektaklit

LISBONË, 1 qershor /ATSH-AFP/- Pothuajse dy muaj e gjysmë pas mbylljes së tyre për shkak të pandemisë së COVID-19, Portugalia ka nisur sot rihapjen...

PORTUGALI – Rihapen kinematë dhe sallat e spektakleve

LISBONË, 1 qershor /ATSH-AFP/ - Rreth dy muaj e gjysmë pas mbylljes për shkak të pandemisë, kinematë, teatrot dhe sallat e spektakleve do të...

SHBA – Taylor Swift anulon të gjitha koncertet në 2020

LOS ANXHELES, 18 prill /ATSH-DPA/ - Ngjarja e parë e madhe e planifikuar në “SoFi Stadium” nuk do të zhvillohet. Taylor Swift, koncertet e së cilës u...

Ennio Morricone, dy koncerte lamtumire në Itali

TIRANË, 8 janar /ATSH/ - Artisti i madh Ennio Morricone do mbajë koncertet e lamtumirës në Arena të Veronës dhe në Romë. Mjeshtri 90-vjeçar...

FOTO/ Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve Popullore me dy koncerte...

TIRANË,13 nëntor /ATSH/- Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve Popullore do të zhvillojë dy koncerte në Gjermani. Pas Gjakovës ku u mirëprit nga publiku,...

Demi Lovato anulon të gjitha koncertet

TIRANË,10 gusht /ATSH/ - Demi Lovato ka anulluar datat e mbetura nga turneu i saj “Tell Me You Love Me”, që do mbaheshin në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA