Ballina Etiketimet Komuna

Etiketim: komuna

Ndalohet duhani edhe në… parqe dhe stadiume!

MILANO, 19 janar /ATSH-ANSA/ - Nga sot qyteti i Milanos ndalon pirjen e duhanit në mjedise të hapura në disa zona të qytetit. Ndalimet fillojnë...

PORTUGALI – Izolohen tri komuna për shkak të COVID-19

LISBONË, 22 tetor /ATSH-AFP/ - Tri komuna në veri të Portugalisë do të izolen të premten dhe udhëtimet në të gjithë vendin do të...

Hyjnë në fuqi sot masat e reja kufizuese të qarkullimit në...

PRISHTINË, 15 prill /ATSH/ Hyjnë në fuqi sot masat e reja kufizuese të qarkullimit, të vlefshme për të gjitha komunat e Kosovës, në përpjekje...

Koronavirusi/ Infermierë të shumtë i përgjigjen thirrjes për ndihmë

PRISHTINË, 17 mars /ATSH/ Disa komuna të Kosovës kanë mungesë në personel shëndetësor për të përballuar përhapjen dhe për t'u përballur me koronavirusin COVID-19...

Kosovë – Fillon punën Grupi Drejtues për hartimin e Statutit të...

- Nga 38 komunat e Kosovës, 10 janë me shumicë serbe - PRISHTINË, 5 Prill /ATSH/- Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, bashkë me kryeministrin Ramush...

Serbët: Do ta formojmë asociacionin nëse nuk e bën Prishtina dhe...

PRISHTINË, 28 Mars/ATSH/.- Përfaqësuesit e dhjetë komunave serbe u shprehën sot në Mitrovicën e Veriut, se nëse Prishtina zyrtare deri më 20 prill nuk...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA