Ballina Etiketimet Kolesteroli

Etiketim: kolesteroli

Kavilja e fryrë? Ja pse duhet të kontrolloni kolesterolin

LONDËR, 12 qershor /ATSH/ - Kolesterol i lartë? Po, por si ta kuptojmë atë, edhe para se të kryejmë teste gjaku? Duke ''dëgjuar'' trupin tuaj...

Kolesteroli mik apo armik?

ROMË, 6 maj /ATSH/ - Kolesteroli kryen funksione të rëndësishme në organizëm dhe për këtë arsye nuk mund të konsiderohet a priori armiku për...

Ushqimet që ulin kolesterolin

TIRANË, 6 qershor /ATSH/ - Ndryshimi i ushqimeve që hani mund të ulë kolesterolin dhe të përmirësojë yndyrnat në gjak. Duke shtuar në dietë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA