Ballina Etiketimet Kodi Zgjedhor

Etiketim: Kodi Zgjedhor

Botohet në Fletoren Zyrtare/ Kodi i ri Zgjedhor hyn në fuqi

TIRANË,  4 nëntor/ATSH – I. Vata/ Ligji për shtesat dhe ndryshimet në Kodin Zgjedhor është botuar në Fletoren Zyrtare të Republikës së Shqipërisë ditën...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Kuvendi rrëzon me 97 vota dekretin e...

TIRANË, 29 tetor /ATSH/ Kuvendi rrëzoi sot me 97 vota kundër, 13 pro dhe 1 abstenim dekretin e Presidentit Ilir Meta i cili ktheu...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Shameti: Argumentet e Metës me karakter politik

TIRANË, 29 tetor /ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Adnor Shameti kërkoi sot rrëzimin e dekretit të Presidentit të Republikës për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Duke...

Kodi Zgjedhor/ Parlamenti nuk do presë asnjë sekondë, opinioni i Venecias...

TIRANË, 27 tetor/ATSH/ Parlamenti nuk do presë asnjë sekondë për të votuar Kodin Zgjedhor, ndërsa opinioni i Venecias do të mbetet për të adresuar...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Komisioni i Ligjeve rrëzon dekretin e Presidentit

TIRANË, 27 tetor /ATSH/ Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut, rrëzoi sot dekretin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta,...

Bardhi: Shqipëria, detyrim të bëjë zgjedhje me një ligj në përputhje...

TIRANË, 27 tetor /ATSH/ Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi u shpreh sot se, “Shqipëria ka detyrimin që të bëjë zgjedhje me...

Kthimi i Kodit Zgjedhor/ Meta: Shmangia e një krize tjetër zgjedhore...

TIRANË, 26 tetor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi sot se i ka dërguar 8 pyetje për opinion Komisionit të Venecias në lidhje...

“Kodi Zgjedhor do votohet pa asnjë ndryshim”/ Askush nuk mund të...

TIRANË, 26 tetor/ATSH/ "Pa asnjë ndryshim pikë dhe presje do të votojmë Kodin Zgjedhor siç është votuar nga parlamenti me një shumicë që është...

Kodi i ri Zgjedhor/ Balla: Më shumë fuqi popullit, vonesat nga një...

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, reagoi sot lidhur me kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit “Për...

Kthimi në Kuvend i ndryshimeve në Kodin Zgjedhor/ Meta: Mundësi mazhorancës...

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Presidenti Ilir Meta deklaroi sot se arsyeja e kthimit për rishqyrtim në Kuvend të ligjit “Për Kodin Zgjedhor” ishte “reagimi i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA