Ballina Etiketimet KLGJ

Etiketim: KLGJ

Ngritja e KLP dhe KLGJ, Gjonaj: Tani është koha për Prokurorinë...

TIRANË, 13 dhjetor/ATSH/- Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka përshëndetur votimin e gjyqtarëve shqiptarë që zgjodhën mes tyre 6 anëtarët që do t’i përfaqësojnë...

Soreca: Ngritja e KLGJ-së, ditë e rëndësishme për Shqipërinë

TIRANË, 12 dhjetor /ATSH/- Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka reaguar gjithashtu lidhur me ngritjen e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit (KLGJ)....

Ngritja e KLGJ-së, BE mbështet Shqipërinë

TIRANË, 12 dhjetor /ATSH/ - Bashkimi Europian është plotësisht i përkushtuar për të mbështetur Shqipërinë për t'u ofruar drejtësi të gjithë qytetarëve të saj. Ambasadori...

Ngritja e KLGJ, Gjonaj: Faqe e re në sistemin e drejtësisë

TIRANË, 12 dhjetor /ATSH- A. Fortuzi/-Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj  e pranishme në punimet e Konferencës së Gjyqtarëve, nga ku pritet të zgjidhen anëtarët...

SHBA mirëpret krijimin e KLP-së dhe KLGJ-së: Hapi tjetër, magjistratët e...

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/ - Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë mirëpret krijimin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë dhe Këshillit të...

Krijohet KLGJ, zgjidhen gjashtë anëtarët e rinj

TIRANË, 12 dhjetor /ATSH/ - Pas krijimit të Këshillit të lartë të Prokurorisë, ditën e sotme është krijuar edhe organi tjetër i shumëpritur i drejtësisë,...

Ngrihet KLP, Gjonaj: Përzgjedhje cilësore dhe transparente e 6 prokurorëve

TIRANE, 12 dhjetor/ATSH/- Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka reaguar për zgjedhjen e gjashtë anëtarëve nga radhët e prokurorisë që do të formojnë institucionin...

SHBA-BE: KLGJ e KLP të ngrihen këtë javë

TIRANË, 10 dhjetor /ATSH/ - Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës si dhe delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë, i bënë thirrje "gjyqtarëve...

Reforma në Drejtësi, më 12 dhjetor ngrihet Këshilli i Lartë i...

TIRANË, 30 nëntor/ ATSH-A. Fortuzi/-Gjykata e Lartë ka thirrur mbledhjen e përgjithshme të gjyqtarëve për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Lartë të Gjyqësorit,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA