Ballina Etiketimet Kisha e Shën Kollit

Etiketim: Kisha e Shën Kollit

“Lindja e Krishtit”, ikona e rrallë e Kishës së Shën Kollit...

TIRANË, 30 dhjetor/ATSH-Bledi Naska/ Ikonat janë pjesë e trashëgimisë shpirtërore që ruhen në mjaft kisha të vendit, e që kanë njohur mirëmbajtje për të...

Kisha e Shën Kollit në Perondi daton në shekullin XI, thesar...

TIRANË, 24 gusht /ATSH – I. Vata/- Shqipëria nuk ka vetëm natyrën, malet mashështore, bregdetin e virgjër, por dhe një trashëgimi kulturore sa vetë...

Rehovë, miratohet projekti për restaurimin e kishës së Shën Kollit

TIRANË, 25 dhjetor /ATSH/ - Në kuadër të veprimtarisë së Institutit Kombëtar të Trashëgimisë Kulturore është miratuar projekti i restaurimit për Kishën e Shën...

Elbasan, gati projekti për restaurimin e pikturës murale në kishën e...

TIRANË, 2 korrik /ATSH/ - Kisha e Shën Kollit në fshatin Shelcan të Elbasanit përbën një nga tipologjitë e para ndërtimore të arkitekturës pasbizantine...

Rehovë, gati projekti për restaurimin e kishës së Shën Kollit

TIRANË, 17 maj /ATSH/ - Rehova, një prej perlave të Kolonjës dhe një thesar ende i pazbuluar është destinacioni turistik i cili ofron për...

FOTO/ Investimet në trashëgimi, mundësi të reja ekonomike për zonat rurale

TIRANË, 9 mars /ATSH/ - Objekte të tjera kulti, të cilat janë restauruar falë programit kombëtar “Rrugët e besimit”, po i shtohen këtë vit...

FOTO/ Rehovë, dokumentim grafik për restaurimin e kishës së Shën Kollit

TIRANË, 15 shkurt /ATSH/ - Rehova, një prej perlave të Kolonjës dhe një thesar ende i pazbuluar është destinacioni turistik i cili ofron për...

FOTO/ Roskovec, përfundon restaurimi i kishës së Shën Kollit

TIRANË, 4 shkurt /ATSH/ - Përfundon restaurimi i Kishës së Shën Kollit në Kurjan, Roskovec. Projekti i hartuar nga specialistët e Institutit të Monumenteve të...

Roskovec, Kisha e Shën Kollit destinacioni i ri i turizmit religjioz

TIRANË, 29 janar /ATSH/ - Kisha e Shën Kollit, Roskovec e ndërtuar në shekullin XIII në stilin bizantin, tashmë është destinacioni më i ri...

FOTO/ Kisha e Shën Kollit, itinerari i ri i ”Rrugëve të...

TIRANË, 7 janar /ATSH/ - Kanë përfunduar punimet e fazës së parë për restaurimin e Kishës së Shën Kollit në Mesopotam, Sarandë. Kisha e Shën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA