Ballina Etiketimet Kibernetik

Etiketim: kibernetik

Krimi kibernetik/ Pranga 19-vjeçarit, tentoi të përfitonte 25.000 euro

TIRANË, 10 shkurt/ATSH-A. Fortuzi/ Policia e Shtetit ka arrestuar një 19-vjeccar, i cili përmes mashtrimit kompjuterik tentoi të përvetësonte 25 000 euro. Policia njofton se...

BM – Mijëra të dhëna fshihen nga skedarët e policisë pas...

LONDER, 15 janar /ATSH-DPA/- Për shkak të një gabimi në kompjuter, mijëra të dhëna u fshinë nga kompjuteri qendror i policisë britanike, deklaroi Ministria...

BRUKSEL – NATO dhe KE verifikojnë sistemet e tyre informatike pas...

BRUKSEL, 19 dhjetor /ATSH-AFP/ - NATO dhe Komisioni Europian njoftuan sot se do të verifikojnë sistemet e tyre informatike pas një sulmi masiv kibernetik...

BELGJIKË – 1 000 të papunë te ”Asco” pas një sulmi...

BRUKSEL, 14 qershor /ATSH-AFP/ - Rreth 1 000 punonjës janë teknikisht të papunë që prej së martës pas një sulmi kibernetik, që kishte si...

KANADA – Rriten ndjeshëm sulmet kibernetike gjatë zgjedhjeve në vendet e...

OTAVA, 8 prill /ATSH-AFP/ - Sulmet kibernetike kanë shënjestruar gjysmën e vendeve anëtare të Organizatës për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik (OECD) që kanë zhvilluar...

SHBA – “Microsoft” paralajmëron për rritje të sulmeve kibernetike në zgjedhjet...

UASHINGTON, 20 shkurt /ATSH-AFP/ - Gjiganti informatik amerikan, "Microsoft" paralajmëroi sot kundër një rritje të sulmeve kibernetike, kyresisht ruse, pasi detektoi një seri përpjekjesh...

TEKNOLOGJI – Një sulm kibernetik mund të shkaktojë 200 miliardë dollarë...

SINGAPOR, 2 shkurt /ATSH-ANSA/ - Një sulm kibernetik, i nisur në një shkallë globale, do të kishte potencialin për të shkaktuar dëme prej gati...

GJERMANI – Nxirren në internet të dhënat personale të qindra politikanëve,...

BERLIN, 4 janar /ATSH-AFP/ - Të dhënat personale të qindrave personaliteteve politike gjermane, mes të cilëve edhe kancelarja Angela Merkel, u nxorën në internet,...

SHBA – Uashingtoni akuzon Kinën për sulm kibernetik kundër grupit të...

UASHINGTON, 12 dhjetor /ATSH-AFP/ - SHBA-ja akuzoi sot Kinën se po kryen sulme kibernetike në territorin e saj duke e lidhur me sulmin ndaj...

GJERMANI – Shërbimet sekrete paralajmërojnë për sulme kibernetike

BERLIN, 21 qershor /ATSH-DPA/ - Kreu i agjencisë gjermane të shërbimeve sekrete, BfV, ka paralajmëruar kundër kërcënimit në rritje të sulmeve kibernetike. “Sasia dhe cilësia...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA