Ballina Etiketimet Keshilli i sigurimit

Etiketim: keshilli i sigurimit

Shqipëria anëtare jo e përhershme e Këshillit të Sigurimit, Rama: Të...

TIRANË, 24 shtator/ATSH/ Shqipëria nga janari 2022 do të ulet si anëtare jo e përhershme e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të...

Shqipëria në Këshillin e Sigurimit/ Xhaçka: Moment historik, arritje për të...

TIRANË, 6 korrik /ATSH/ Arritje për të cilën është punuar shumë, për thuajse një dekadë dhe një moment historik, e ka cilësuar ministrja për...

OKB për Shqipërinë: Zëri i vendeve të vogla dhe grave të...

TIRANË, 13 qershor/ATSH/- Vendi ynë, për herë të parë do të shërbejë në Këshillin e Sigurimit të OKB, në një periudhë kyçe, ku retorika...

Ish-ambasadori Pojani për ATSH: Shqipëria në Këshillin e Sigurimit, arritje e...

TIRANË, 13 qershor /ATSH/ - Ish-ambasadori i Shqipërisë në Francë dhe Belgjikë, Petraq Pojani e vlerëson si një moment shumë të rëndësishëm pjesëmarrjen e...

Shqipëria në Këshillin e Sigurimit/ OKB voton sot për zgjedhjen si...

TIRANË, 11 qershor /ATSH/ Në Asamblenë e Përgjithshme të OKB do të votohet sot për 5 anëtarët e rinj jo të përhershëm, Shqipëria, Gaboni,...

Konferenca e Parë Ndërqeveritare/ Xhaçka: Shqipëria i ka bërë detyrat e...

TIRANË, 3 qershor /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka deklaroi sot se, "Shqipëria i ka bërë detyrat e saj në...

“Bashkohu për misionin historik të Shqipërisë në OKB”/ Xhaçka: Edhe 13...

TIRANË, 2 qershor /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e jashtme, Olta Xhaçka ka ripërsëritur sot ftesën për të gjithë shqiptarët që të aplikojnë...

OKB – India, Meksika, Norvegjia dhe Irlanda anëtaret e reja në...

NJU JORK, 18 qershor /ATSH-AFP/ - India, Meksika, Norvegjia dhe Irlanda u zgjodhën nga Asambleja e Përgjithshme e OKB-së, si anëtaret e reja jo...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA