Ballina Etiketimet Kerkime

Etiketim: kerkime

KINË – OBSH fillon kërkimet për origjinën e Covid-19

PEKIN, 28 janar /ATSH-DPA/ - Përfundon karantina për një ekip të studiuesve të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) në Kinë të cilët shpresojnë të...

FOKUS – Erdogan kërkon formulën “të gjithë fitues” për zgjidhjen e...

STAMBOLL, 7 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kërkoi sot një formulë ''të gjithë fitues" për zgjidhjen e pakënaqësive në Mesdheun Lindor...

FISHË TEKNIKE – Vështrim paneuropian për situatën nga Covid-19

BERLIN, 13 nëntor /ATSH-ANSA /- Ndërsa Europa po kalon një valë të dytë të infeksioneve të koronavirusit, numri i rasteve të konfirmuara vazhdon të...

TURQI – ”Oruç Reis” rifillon kërkimet për gaz në Mesdheun Lindor...

ANKARA, 14 tetor /ATSH-AFP/ - Një anije turke filloi kërkimet për gaz në një zonë të Mesdheut Lindor, e pretenduar nga Greqia, theksoi sot...

ATHINË – Greqia dënon rikthimin e anijes turke në Mesdheun Lindor

ATHINË, 12 tetor /ATSH-DPA/ - Greqia dënoi kthimin e një anijeje turke për të eksploruar gaz në ujërat e diskutueshme në Mesdheun lindor dhe...

SHBA – Guterres: Nevojiten 35 miliardë dollarë për sistemin kërkimor COVID-19

NJU JORK, 10 shtator /ATSH-DPA/ - Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres bëri thirrje sot për një hap të madh në...

ANKARA – Turqia zgjat kërkimet për hidrokarbure pavarësisht thirrjeve ndërkombëtare për...

ANKARA, 1 shtator /ATSH-AFP/ - Turqia njoftoi sot shtrirjen e kërkimeve të gazit në një zonë të pasur me hidrokarbure në Mesdheun Lindor, pavarësisht...

FOKUS – Turqia ndërpret kërkimet për hidrokarbure, të kritikuara nga Greqia

STAMBOLL, 28 korrik /ATSH-AFP/ - Turqia njoftoi sot se do të ndërpriste projektin për eksplorimin e hidrokarbureve në një zonë të diskutuar të Mesdheut...

FOKUS – OBSH: Peizazhi i kërkimit dhe zhvillimit të vaksinës antiCOVID-19

GJENEVË, 20 korrik /ATSH-DPA/ - Kompanitë farmaceutike, qeveritë dhe universitetet në mbarë botën po përpiqen të gjejnë një vaksinë për Covid-19. Por, cili është peizazhi...

Durrës, operacione intensive kërkim-shpëtimi në rrënojat e pallatit gjashtëkatësh

TIRANË, 27 nëntor /ATSH/ - Vijojnë kërkimet për të mbijetuar në grumbullin e rrënojave ku dikur qëndronte pallati gjashtëkatësh. Kontrollet nga grupet e huaja kroate,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA