Ballina Etiketimet Katar

Etiketim: katar

DOHA – Katari njofton largimin nga OPEC-u

DOHA, 3 dhjetor /ATSH-AFP/ - Katari pritet të largohet në muajin janar nga Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC), njoftoi sot ministri i...

KATAR – Bisedime mes talebanëve dhe SHBA-së për paqen në Afganistan

KABUL, 19 nëntor /ATSH-DPA/ - Rebelët talebanë njoftuan se kishin marrë pjesë në një takim triditor në Katar me një delegacion amerikan të rangut...

FUTBOLL – Eto transferohet te ”Qatar Sports”

ANKARA, 15 gusht /ATSH-AA/ - Klubi “Qatar Sports” deklaroi se ka rënë dakord për të angazhuar në radhët e veta futbollistin kamerunas, Samuel Eto. Klubi...

HOLANDË – Gjykata e Hagës: EBA-ja duhet të mbrojë të drejtat...

HAGË, 23 korrik /ATSH-AFP/ - Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë urdhëroi sot Emiratet e Bashkuara Arabe që të mbrojnë të drejtat e qytetarëve katariotë, në...

Rusia i dorëzon Katarit stafetën e botërorit të ardhshëm

MOSKË, 16 korrik /ATSH-AA/ - Organizatorja e Botërorit 2018, Rusia i dorëzoi formalisht Katarit rolin e organizatorit të Botërorit të ardhshëm që do të...

BRUKSEL – Stoltenberg: Katari nuk mund të bëhet anëtar i NATO-s

BRUKSEL, 8 qershor /ATSH-AA/ - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se Katari nuk mund të bëhej anëtar i NATO-s. “Sipas nenit 10...

DOHA – Katari kërkon anëtarësimin në NATO

DOHA, 6 qershor /ATSH-AFP/ - Ministri katariot i Mbrojtjes konfirmoi se ambicia strategjike afatgjatë e vendit të tij është anëtarësimi në NATO, sipas deklaratave...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA