Ballina Etiketimet Karol Bachura

Etiketim: Karol Bachura

Polonia mbështet procesin e integrimit europian të Shqipërisë

TIRANË, 16 dhjetor/ATSH/ Polonia mbështet procesin e integrimit europian të Shqipërisë. Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot një takim me ambasadorin e Republikës së Polonisë në...

Polonia mbështetje Autoritetit Rrugor Shqiptar

TIRANË, 15 dhjetor /ATSH/ Në kuadër të bilancit të fazës së parë të projektit binjakëzues Poloni-Kroaci—Shqipëri, i financuar nga BE, u zhvillua konferenca online...

Ruçi: Shqipëria dhe Ballkani Perëndimor, me vizion e destinacion perëndimor

TIRANË, 9 dhjetor/ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi priti ambasadorin e Polonisë,  Karol Bachura, me rastin e përfundimit të mandatit të tij në Shqipëri. Kryetari...

Ripavarësimi i Polonisë – përmes Solidarnost- drejt Sovranitetit

TIRANË, 11 nëntor /ATSH/ Me rastin e Ditës së Pavarësisë së Polonisë, 11 Nëntor, Ambasada e Republikës së Polonisë në Tiranë ka lëshuar një...

“Mos kini frikë”/ Ambasadori polak Bachura: Fjalët e Papa Gjon Pali...

TIRANË, 26 gusht /ATSH/ - “Mos kini frikë!”. Është ky mesazhi që përcjell përmes një shkrimi ambasadori i Polonisë  në Tiranë, Karol Bachura, duke...

Polonia merr Presidencën e Grupit të Vishegradit, mbështetje aspiratave integruese të...

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Polonia merr për herë të gjashtë presidencën vjetore në Grupin e Vishegradit (V4) nga kolegët çekë. Polonia do ta drejtojë Grupin në...

210 vjetori i lindjes së kompozitorit polak/ Rinovohet busti dhe lulishtja...

TIRANË, 19 qershor/ATSH/ Rinovohet busti dhe lulishtja e Frederik Shopen (Frederic Chopin) në 210-vjetorin e lindjes së kompozitorit dhe patriotit polak. Ambasada polake, me përpjekje...

Ambasada e Polonisë në Tiranë përkujton 100-vjetorin e lindjes së Papës...

TIRANË, 18 maj/ATSH/ Më 18 maj është 100-vjetori i lindjes së Karol Vojtilës, Papës Gjon Pali II. Këtë vit, në prill ishte edhe 15-vjetori...

Polonia mbështet hapjen e negociatave/ Ambasadori Bachura për ATSH-në: Shqipëria e...

  TIRANË, 28 janar /ATSH-Gjergji Mima/ -Marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Polonisë kanë njohur rritje në aspektin politik, ekonomik, dhe atë kulturor. Ambasadori i Polonisë në Shqipëri,...

“Ngjyrat e Ortodoksisë në Shqipëri”/ Publikohet albumi në Katedralen Ortodokse

TIRANË, 27 janar /ATSH/ - Në Qendrën Kulturore të Katedrales Ortodokse në Tiranë, u mbajt ceremonia e publikimit të albumit "Ngjyrat e Ortodoksisë” në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA