Ballina Etiketimet Karantine

Etiketim: karantine

COVID-19 – Qipro heq karantinën për të vaksinuarit

ATHINË, 26 prill /ATSH-DPA/ - Qipro do të heqë karantinën antiCOVID-19 për vizitorët nga shtetet e tjera të BE-së dhe shumë vende të tjera,...

FRANCË – Karantinë 10-ditore për udhëtarët nga 5 vende

PARIS, 23 prill /ATSH-AFP/ - Të gjithë pasagjerët nga Brazili, India, Kili, Afrika e Jugut dhe Argjentina do t'i nënshtrohen një karantine 10-ditore kur...

Karantina për shtetasit e ardhur nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut,...

TIRANË, 21 prill /ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu e ka cilësuar vendim të pastër teknik, atë të Komitetit të Ekspertëve...

COVID-19 – Greqia heq karantinën 7-ditore për rezidentët e BE-së dhe...

ATHINË, 20 prill /ATSH-ANA/ - Autoriteti i Aviacionit Civil të Greqisë (CAA) njoftoi heqjen e një karantine të detyrueshme shtatëditore për pasagjerët e linjave...

SPANJË – Karantinë e detyrueshme për latino-amerikanët dhe afrikanët

MADRID, 17 prill /ATSH-AFP/ - Spanja zgjati sot deri në fillim të majit detyrimin për vendosjen në karantinë për të gjithë udhëtarët që mbërrijnë...

COVID-19 – Greqia planifikon heqjen e karantinës njëjavore për turistët nga...

ATHINË, 15 prill /ATSH-DPA/ - Greqia ka në plan të heqë kërkesën për karantinë njëjavore për turistët nga vendet e BE. ''Projektligji kërkon ende miratim...

COVID-19 – Spanja zgjat karantinën për mbërritjet nga disa shtete

MADRID, 2 prill /ATSH-AFP/ - Spanja ka zgjatur deri më 19 prill karantinën e vendosur për udhëtarët nga Kolumbia, Peruja dhe tetë vende afrikane...

COVID-19 – Italia vendos karantinë për udhëtarët nga BE

ROMË, 31 mars /ATSH-ANSA/ - Italia do të vendosë një karantinë pesëditore për udhëtarët nga vendet anëtare të Bashkimit Europian, njoftoi Ministria italiane e...

POLONI – Karantinë e detyrueshme për udhëtarët nga Sllovakia dhe Republika...

VARSHAVË, 24 shkurt /ATSH-DPA/ - Polonia do të vendosë karantinë të detyrueshme për udhëtarët nga Republika Çeke dhe Sllovakia, si edhe do të rikthejë...

SPANJË – Karantinë për mbërritjet nga Brazili dhe Afrika e Jugut

MADRID, 17 shkurt /ATSH-AFP/ - Spanja, e cila tashmë i ka kufizuar fluturimet nga Brazili dhe Afrika e Jugut, do të vendosë, gjithashtu, një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA