Ballina Etiketimet Kampion

Etiketim: kampion

FUTBOLL – Messi zgjidhet kampion i Paqes 2020 nga “Peace &...

PARIS, 18 dhjetor /ATSH-AFP/ - Sulmuesi i Barcelonës dhe Argjentinës, Lionel Messi u zgjodh sot kampion i Paqes 2020 nga organizata bamirëse Peace &...

BOKS – Khabib i jep fund karrierës

ABU DABI, 26 tetor /ATSH-AA/ - Sportisti i njohur rus i arteve marciale të përziera, Khabib Nurmagomedov, i dha lamtumirën ringut pas ndeshjes të...

SOFT NEWS – Pa krahë dhe kampion në… bilardo!

SAMUNDRI, 11 tetor /ATSH-AFP/ - Muhammad Ikram është kthyer në legjendën e vogël në skenën e bilardos në Pakistan. I lindur pa krahë ai është...

FORMULA 1 – Vettel do të garoje për ”Aston Martin”

BERLIN, 10 shtator /ATSH-ANSA/ - Katër herë kampioni i botës në Formula 1, Sebastian Vettel është bashkuar me ekipin e ''Aston Martin'' për 2021,...

FUTBOLL- Reali dy hapa larg titullit kampion

MADRID, 14 korrik /ATSH-DPA/- Real Madrid mund të fitojë Ligën spanjolle të enjten, kur ata do të përballen me Villarreal në stadiumin ''Alfredo di...

FUTBOLL – Reali drejt titullit kampion

MADRID, 3 korrik /ATSH-AA/ - Reali i Madridit mposhti skuadrën e Getafes me rezultatin 1:0 të enjten duke thelluar avantazhin në garën për titullin...

FUTBOLL – Liverpool shpallet kampion i Premier Ligës pas 30 vitesh

LONDËR, 26 qershor /ATSH-AA/ - Klubi anglez i futbollit Liverpool është shpallur kampion i Premier Ligës pas një periudhe prej 30 vitesh. Liverpool garantoi titullin...

FUTBOLL- Përfundon kampionati skocez, Celtic shpallet kampion

EDINBURG, 19 maj /ATSH-AA/- Autoritetet e futbollit skocez i kanë dhënë fund sezonit 2019-2020 të Ligës së Parë (Premiership), ndërsa skuadra e Celtic është...

Foto/Llatja mirëpret kampionin elbasanas në peshëngritje, Franco Ferra

TIRANË, 18 dhjetor/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Elbasanit, Gledian Llatja mirëpriti sot kampionin elbasanas, Franco Ferra i cili shkëlqeu në garën e peshëngritjes në...

FORMULA 1 – Hamilton sërish kampion

ABU DABI, 1 dhjetor /ATSH-DPA/ - Kampioni i botës në fuqi i Formula 1, Lewis Hamilton ruajti sërish titullin e lartë edhe për këtë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA