Ballina Etiketimet Izrael

Etiketim: izrael

SOFT NEWS – Ministri i Brendshëm u privon të dënuarve palestinezë…...

JERUZALEM, 28 maj /ATSH-AFP/ - Ministri izraelit për Sigurinë e Brendshme, Gilad Erdan njoftoi sot se kërkon t’u ndalojë të burgosurve palestinezë, që i...

JERUZALEM – Izraeli ndërton 2 500 vendbanime të reja në Cisjordani

JERUZALEM, 24 maj /ATSH-AFP/ - Ministri izraelit i Mbrojtjes, Avigdor Lieberman njoftoi sot se do t'i kërkonte një komiteti të miratonte ndërtimin e 2...

SHBA – Trump: Ambasada amerikane në Jeruzalem ditë e madhe për...

UASHINGTON, 14 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump përshëndeti sot transferimin në Jeruzalem të ambasadës së SHBA duke e cilësuar si ''një ditë...

SHËNIM – Izraeli fuqia më e madhe e Lindjes së Mesme

JERUZALEM, 14 maj /ATSH-AFP/ - Shteti i Izraelit, i krijuar 70 vite më parë, më 14 maj 1948, pas votimit në OKB, është shndërruar...

Izraeli shpallet fitues i “Eurovision”, Shqipëria renditet e 11-ta

TIRANË, 13 maj/ATSH/ - Izraeli është fituesi i "Eurovision 2018", ndërsa Shqipëria e cila përfaqësohej nga këngëtari Eugent Bushpepa me këngën ‘Mall’ , u...

GJERMANI – Berlini: Izraeli ka të drejtën e vetëmbrojtjes

BERLIN, 10 maj /ATSH-AFP/ - Qeveria gjermane i cilësoi sot si një provokim të rëndë sulmet iraniane në pjesën e Golanit nën kontrollin izraelit...

RUSI – Moska kërkon vetëpërmbajtje nga Izraeli dhe Irani pas sulmeve...

MOSKË, 10 maj /ATSH-AFP/ - Rusia kërkoi vetëpërmbajtje pas sulmeve izraelite kundër infrastrukturave iraniane në Siri, deklaroi sot zëvendësministri rus i Punëve të Jashtme,...

FRANCË – Macron kërkon uljen e tensionit mes Izraelit dhe Iranit

PARIS, 10 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron bëri thirrje për uljen e tensioneve mes Izraelit dhe Iranit, që janë përfshirë menjëherë në...

SIRI – Izraeli u kundërpërgjigjet sulmeve me raketa nga Irani

TEL AVIV, 10 maj /ATSH-AFP/ - Ushtria izraelite ka bombarduar gati të gjitha infrastrukturat iraniane në Siri si kundërpërgjigje ndaj sulmeve me raketa, dje...

NIKOZIA – Qiproja, Greqia dhe Izraeli gati të ndërtojnë gazsjellësin “East...

NIKOZIA, 8 maj /ATSH-AFP/ - Qiproja, Greqia dhe Izraeli kërkojnë të nënshkruajnë këtë vit një marrëveshje ndërqeveritare për të përparuar në projektin e gazsjellësit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA