Ballina Etiketimet Ismail Qemali

Etiketim: Ismail Qemali

Gjimnazi “Ismail Qemali”, një prej 3 shkollave ku zhvillohet seksioni dygjuhësh...

TIRANË, 31 dhjetor /ATSH/ - Gjimnazi "Ismail Qemali" në Tiranë është një prej 3 shkollave në vend ku zhvillohet seksioni dygjuhësh shqiptaro-italian. Ministrja e Arsimit,...

Ambasadorja Kim viziton Muzeun Kombëtar të Pavarësisë në Vlorë

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim zhvilloi një vizitë në qytetin e Vlorës. Gjatë vizitës së saj në Vlorë,...

Përkujtohet 101-vjetori i ndarjes nga jeta të Ismail Qemalit

TIRANË, 24 janar /ATSH/- Në 101-vjetorin e ndarjes nga jeta, Banka e Shqipërisë përkujton atdhetarin, themeluesin e Shtetit Shqiptar dhe kryeministrin e parë të...

Rinis mësimi/ Rama në gjimnazin “Ismail Qemali”: Faleminderit për kontributin vullnetar

TIRANË, 9 dhjetor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama vizitoi sot së bashku me kryetarin e bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, gjimnazin "Ismail Qemali", ku rifilloi...

FOTO/ Rrugëtimi i Ismail Qemalit përmes objekteve vetjake për publikun në...

TIRANË, 28 janar /ATSH /- Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave në bashkëpunim me Muzeun Historik Kombëtar çelën sot për publikun ekspozitën dokumentare dhe fotografike...

FOTO/ Shqiptarët mirënjohës Ismail Qemalit

TIRANË, 24 janar/ATSH/- Në nder të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, kryeministrit të parë shqiptar dhe njeriut që shpalli pavarësinë e Shqipërisë, në...

Bashkia e Tiranës nderon figurën e themeluesit të shtetit shqiptar

TIRANË, 24 janar/ATSH/ - Bashkia e Tiranës, me rastin e 100-vjetorit të ndarjes nga jeta të atit të Pavarësisë së Shqipërisë, nderoi sot figurën...

Nderohet vepra dhe kujtimi i themeluesit të shtetit modern shqiptar, Ismail...

TIRANË, 24 janar /ATSH/ - Presidenti i Republikës, Ilir Meta nderoi sot veprën dhe kujtimin e atdhetarit Ismail Qemali, me rastin e 100-vjetorit të...

100-vjetori i ndarjes nga jeta të atit të Pavarësisë, bashkia e...

TIRANË, 24 janar/ATSH/ - Me rastin e 100-vjetorit të ndarjes nga jeta të atit të Pavarësisë së Shqipërisë, bashkia e Tiranës vendosi në nderim...

100-vjetori i vdekjes, ekspozitë për rrugëtimin e Ismail Qemalit ndër vite

TIRANË, 23 janar /ATSH/ Në përkujtim të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, Muzeu Historik Kombëtar organizon tryezën e rrumbullakët dhe çel të hënën e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA