Ballina Etiketimet Irlande

Etiketim: irlande

IRLANDË E VERIUT – Tranzicion delikat pas dorëheqjes së kryeministres, Foster

DUBLIN, 14 qershor /ATSH-AFP/ - Kryeministrja irlandezo-veriore, unionistja Arlene Foster, dha sot dorëheqjen, duke i hapur rrugën një tranzicioni të pasigurtë në rajonin britanik...

LONDËR – Johnson: Mund të anashkalojmë marrëveshjen e Brexit për Irlandën...

CARBIS BAY, 12 qershor /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike nuk do të hezitojë të reagojë kundër marrëveshjes së Brexit përsa i përket Irlandës së Veriut...

IRLANDË – Dublini i përgjigjet thirrjes së Romës për zhvendosjen e...

DUBLIN, 17 maj /ATSH/DPA/ - Irlanda njoftoi sot se do të mirëpresë 10 nga azilkërkuesit e zbarkuar në brigjet italiane, duke u bërë vendi...

DUBLIN – Shërbimi shëndetësor në vështirësi për shkak të një sulmi...

DUBLIN, 14 maj /ATSH-DPA/ - Një sulm kibernetik ndaj ekzekutivit të Shërbimit Shëndetësor të qeverisë (HSE) është duke pasur një ndikim të rëndë në...

IRLANDË – Shërbimi shëndetësor viktimë e një sulmi kibernetik

DUBLIN, 14 maj /ATSH-AFP/ - Shërbimi publik irlandez, HSE Ireland, njoftoi sot se kishte ndërprerë të gjithë sistemin e saj informatik për shkak të...

COVID-19 – Irlanda lehtëson masat kufizuese

DUBLIN, 10 maj /ATSH-AFP/ - Irlanda lehtësoi sot disa masa lidhur me pandeminë e koronavirusit pas disa muajve kufizimesh duke lejuar lëvizjet brenda vendit...

DUBLIN – Irlanda e Veriut feston 100-vjetorin mes trazirave

DUBLIN, 3 maj /ATSH-AFP/ - Irlanda e Veriut feston sot 100-vjetorin krejtësisht e trazuar, mes pandemisë së koronavirusit, tensioneve si pasojë e Brexit dhe...

DUBLIN – Bashkimi i Irlandës i mundshëm brenda 25 viteve

DUBLIN, 21 prill /ATSH-AFP/ - Një pjesë e madhe e popullsisë, në veri ashtu dhe në jug të kufirit që ndan Republikën e Irlandës...

BM – Johnson: Të heqim barrierat tregtare me Irlandën e Veriut

LONDËR, 20 prill /ATSH-DPA/- Kryeministri britanik, Boris Johnson deklaroi se dëshiron të heqë qafe "barrierat qesharake" që kufizojnë tregtinë midis Irlandës së Veriut dhe...

COVID-19 – Irlanda heq Shqipërinë nga lista e vendeve me rrezik...

DUBLIN, 12 prill /ATSH/ - Ministri irlandez i Shëndetësisë, Stephen Donnelly ka hequr nga lista e vendeve me rrezik nga Covid-19 Shqipërinë, Izraelin dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA