Ballina Etiketimet Irak

Etiketim: irak

BRUKSEL – NATO nuk do të marrë rolin e SHBA-së në...

BRUKSEL, 10 mars /ATSH-AA/ - Komandanti i misionit të NATO-s në Irak deklaroi se organizata e tij do të vazhdojë të ofrojë trajnim dhe...

IRAK – Papa Françesku përfundon vizitën historike para mijëra besimtarëve

ERBIL, 7 mars /ATSH-AFP/ - Papa Françesku përfundoi vizitën historike në Irak me një meshë para mijëra besimtarëve në veri të vendit, të shkatërruar...

IRAK – Papa Françesku takon ajatollahun e madh shiit Sistani

NAXHAF, 6 mars /ATSH-AFP/ - Ajatollahu i madh, Ali Sistani, autoriteti më i lartë fetar për pjesën më të madhe të myslimanëve shiit të...

IRAK – Papa Françesku: Komuniteti ndërkombëtar ka detyrë të promovojë zhvillimin...

BAGDAD, 5 mars /ATSH-AA/ - Papa Françesku, aktualisht në një vizitë në Irak, deklaroi sot se duhen kundërshtuar tensionet rajonale që rrezikojnë Irakun dhe...

FOKUS – Papa Françesku në Irak: Jam pelegrin i paqes

BAGDAD, 5 mars /ATSH-ANSA-AA/ - Papa Françesku filloi sot një vizitë zyrtare në disa rajone të Irakut, deri më 8 mars, në vizitën e...

IRAK – Besimtarët të bindur se vizita e papa Françeskut do...

BAGDAD, 3 mars /ATSH-DPA/ - Pavarësisht rritjes së rasteve të koronavirusit dhe kufizimeve të reja, irakianët do të presin papa Françeskun me besimin se...

BM – Eksperti i terrorizmit: ISIS nuk është më i aftë...

LONDËR, 25 shkurt /ATSH-DPA/ - Milicia terroriste e Shtetit Islamik nuk është më e aftë të kryejë sulme komplekse, deklaroi studiuesi gjerman i terrorizmit,...

BRUKSEL – NATO shton numrin e trupave në Irak

BRUKSEL, 18 shkurt /ATSH-DPA/ - Vendet e NATO-s do të rrisin numrin e trupave të tyre të misionit në Irak nga 500 në rreth...

VATIKAN – Papa Françesku vizitë në Irak

VATIKAN, 7 dhjetor /ATSH-DPA/ - Papa Françesku ka në plan të udhëtojë në Irak vitin e ardhshëm, deklaroi zëdhënësi i Vatikanit, Matteo Bruni, në...

IRAK – Shtatë raketa synojnë ambasadën amerikane, prishet armëpushimi pro-Iran

BAGDAD, 17 nëntor /ATSH-AFP/ - Shtatë raketa shënjestruan sot në mbrëmje ambasadën e SHBA-së në Bagdad, njoftoi ushtria irakiane, një sulm që thyen më...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA