Ballina Etiketimet IMK

Etiketim: IMK

Parku i Artit/ IMK pjesëmarrës në takimin zyrtar të hapjes së...

TIRANË, 31 gusht/ATSH/ Përfaqësues të Institutit të Monumenteve të Kulturës (IMK), morën pjesë në takimin zyrtar të hapjes së projektit 3C – “Cross-Border exchange...

Restaurim i murit romak në parkun arkeologjik të Finiqit

TIRANË, 20 gusht/ATSH/ Qyteti i lashtë i Finiqit përbën një vlerë të madhe historike dhe arkeologjike, pjesë e pandarë e trashëgimisë tonë kulturore. Instituti i...

Fier, IMK gati projektin për restaurimin e kishës së Shën e...

TIRANË, 4 korrik/ATSH/- Instituti i Monumenteve të Kulturës ka hartuar projektin “Ndërhyrje restauruese në Kishën e Shën e Premtes” në fshatin Povelçë, Fier, monument...

FOTO/ IMK, inspektim në kullën e Adem Demajt në Tropojë

TIRANË, 1 qershor/ATSH/ - Specialistët e Institutit të Monumenteve të Kulturës kryen ditët e fundit një inspektim në banesën e Adem Demajt, në fshatin...

Pasuritë kulturore në të gjithë Shqipërinë vëzhgohen dhe mirëmbahen nga IMK

TIRANË, 3 janar /ATSH/ Pasuritë kulturore në të gjithë Shqipërinë vëzhgohen dhe mirëmbahen në mënyrë sistematike nga specialistët e Drejtorive Rajonale të Trashëgimisë Kulturore. Instituti...

FOTO- IMK, inspektime në Parkun Arkeologjik të Apolonisë

TIRANË, 7 korrik/ATSH/.- Specialistët e Institutit të Monumenteve të Kulturës realizuan ditët e fundit një inspektim në Parkun Arkeologjik të Apolonisë, ku kryen verifikime,...

Bashkëpunimi gjermano-shqiptar për trashëgiminë kulturore

TIRANË, 20 Mars/ATSH/.- Në kuadër të vitit Europian për Trashëgiminë Kulturore 2018, Instituti i Monumenteve të Kulturës do të jetë pjesë e projektit “Best...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA