Ballina Etiketimet ILD

Etiketim: ILD

U arrestua nga SPAK/ KLGJ pranon kërkesën e Inspektorit të Lartë...

TIRANË, 17 mars /ATSH/ Këshilli i Lartë Gjyqësor pranoi sot kërkesën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë për masën disiplinore shkarkim nga detyra për...

Trajnim i inspektorëve të ILD mbi hetimin disiplinor të magjistratëve

TIRANË, 24 shkurt/ATSH/ Në institucionin e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë u zhvillua trajnimi një ditor me inspektorët e rinj magjistratë e jo magjistratë...

Një tjetër gjyqtar nën hetim për lirimin e të dënuarve/Metani: Zbatimi...

TIRANË, 12 shkurt/ATSH/ Kryeinspektori i Lartë i Drejtësisë, Artur Metani deklaroi të enjten se institucioni që ai drejton po monitoron vendimet e marra nga...

Metani takim me inspektorët e rinj të ILD-së: Ekipi po plotësohet

TIRANË, 8 shkurt/ATSH- A. Fortuzi/ Inspektori i Lartë i Drejtësisë, Artur Metani priti sot 8 inspektorë të rinj, që bëhen pjesë e stafit të...

Shkeljet e prokurorëve/Memorandum bashkëpunimi mes ILD dhe Prokurorisë së Përgjithshme

TIRANË, 5 shkurt/ATSH-A. Fortuzi/ Inspektori i Lartë i Drejtësisë, Artur Metani dhe Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela formalizuan sot përmes nënshkrimit të një memorandumi,...

ILD-AADF, memorandum mirëkuptimi për programin e zhvillimit të lidershipit

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Zyra e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë dhe Fondacioni Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim (AADF) për Programin për zhvillimin e lidershipit LEAD Albania...

Inspektori i Lartë i Drejtësisë kërkon procedim disiplinor ndaj gjyqtarit të...

TIRANË, 2 tetor /ATSH/ Inspektori i Lartë i Drejtësisë i kërkon Këshillit të Lartë Gjyqësor pranimin e kërkesës për fillimin e procedimit disiplinor ndaj...

Inspektorati i Lartë i Drejtësisë/ Sistem i ankesave online për qytetarët

TIRANË, 30 shtator /ATSH/ Për të gjithë qytetarët e interesuar për të paraqitur një ankesë ndaj çdo magjistrati, përfshi anëtarët e Këshillit të Lartë...

COVID-19/ ILD ndërpret takimet me qytetarët

TIRANË, 10 mars/ATSH-Arbi Fortuzi/ - Inspektori i Lartë i Drejtësisë njofton se duke nisur nga data 10 mars 2020,  shërbimi i pritjes me qytetarët...

“Hetimi i shkeljeve të gjyqtarëve dhe prokurorëve”, kreu i ILD-së takon...

TIRANË, 10 mars/ATSH-Arbi Fortuzi/- "Hetimi i shkeljeve të gjyqtarëve dhe prokurorëve",- ishte një ndër temat e diskutuara gjatë takimit që Inspektori i Lartë i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA