Ballina Etiketimet Ibrahim Rugova

Etiketim: Ibrahim Rugova

Osmani e Kurti homazhe te varri i Ibrahim Rugovës në 13-vjetorin...

PRISHTINË, 17 shkurt/ATSH/- Me rastin e 13-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani së bashku me kandidatin e Lëvizjes...

Basha kujton Ibrahim Rugovën: Yll polar për të ardhmen e Kosovës

TIRANË, 23 janar/ATSH/ "Ibrahim Rugova, shqiptari që udhëhoqi lëvizjen më të madhe paqësore në Europën moderne vijon të mbetet një shembull i europianizmit dhe...

Meta përkujton Rugovën: Angazhimi dhe vizioni euroatlantik për Kosovën shembuj të...

TIRANË, 21 janar /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përkujtuar sot ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova. Meta ka cituar Ibrahim Rugovën i cili thoshte...

76-vjetori i lindjes së Ibrahim Rugovës/ Meta: Misionar i paqes dhe...

TIRANË, 2 dhjetor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përkujtuar sot 76-vjetorin e lindjes së Ibrahim Rugovës. “Sot, në 76-vjetorin e Tij të lindjes,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA