Ballina Etiketimet I ri

Etiketim: i ri

100-vjetori i Tiranës kryeqytet, Veliaj: Do të kemi Teatrin më të...

TIRANË, 23 janar/ATSH/- Krahas një godine të re për bashkinë, Tirana në këtë 100-vjetor do të hedhë edhe themelet e një teatri të ri...

Ligji i ri për mediet/ Balla: Synon rregullime dhe vendosjen e...

TIRANË, 15 dhjetor/ATSH/- Kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, deklaroi sot se "ligji i ri për mediet synon rregullime dhe vendosjen e standardeve...

Bulevardi i ri i Tiranës, hapet edhe segmenti i tretë

TIRANË, 5 korrik/ATSH/- Segmenti i tretë i Bulevardit të Ri të Tiranës ka përfunduar, duke i hapur rrugë realizimit të projektit për sheshin fundor. Kryeministri...

Berati me maternitet të ri, përfitojnë 120 mijë banorë

TIRANË, 11 qershor/ATSH/ – Rreth 120 mijë banorë do të përfitojnë nga ndërtimi i maternitetit të ri në Berat, një investim i qeverisë shqiptare...

XHAKARTA – Indonezia zgjedh kryeqytetin e ri politik

XHAKARTA, 15 maj /ATSH-AFP/ - Indonezia do të vendosë këtë vit për një vendndodhje të re të kryeqytetit politik, me objektivin për ta zhvendosur...

DPSHTRR, nis shërbimi më i ri i kalimit të pronësisë së...

TIRANË, 1 mars/ATSH/ - Në sportelet e 13 drejtorive rajonale të Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimit të Transportit Rrugor u realizua sot për herë...

Rruga “Derhemi” në Tiranë me rrjet të ri ujësjellësi

TIRANË, 23 janar/ATSH/- Banorët e rrugës “Derhemi” në Njësinë Nr. 8 në kryeqytet do të kenë furnizim më të mirë dhe më cilësor me...

Andrea Bocelli thotë “Po” në shtatë gjuhë me albumin e ri,...

TIRANË, 16 tetor/ATSH/ - Dymbëdhjetë këngë dhe katër këngë bonus që kujtojnë dashurinë, familjen, besimin dhe shpresën. Është '"Po" albumi i ri që Andrea...

Një i ri shqiptar në konkursin e futbollit të Pekinit

PEKIN, 17 gusht/ATSH/ 16-vjeçari shqiptar Oliger Deva mori pjesë në Konkursin e 35-të të Futbollit "Baiduibei", që zhvillohet çdo verë në kryeqytetin e Kinës,...

“Egyptian Station”, në shtator albumi i ri i Paul McCartney

TIRANË, 21 qershor/ATSH/.- "Egypt Station" është udhëtimi i ri muzikor i Paul McCartney. Albumi i tij i ri, i shtatëmbëdhjeti si solist, vjen në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA