Ballina Etiketimet Hungari

Etiketim: hungari

BRUKSEL – ECJ: Hungaria në shkelje të ligjit të BE-së për...

BRUKSEL, 17 dhjetor /ATSH-DPA/ - Gjykata Europiane e Drejtësisë i cilësoi sot pjesët e sistemit kufizues të azilit në Hungari si të paligjshme, duke...

BRUKSEL – BE nxit Poloninë dhe Hungarinë për heqjen e vetos...

BRUKSEL, 17 nëntor /ATSH-DPA/ - Vendet dhe zyrtarët e BE-së të zhgënjyer nga vetoja e Polonisë dhe Hungarisë, për një vendim kryesor të nevojshëm...

HUNGARI – Ministri i Jashtëm, Szijjarto pozitiv me Covid-19

BANGKOK, 4 nëntor /ATSH-DPA/ - Ministri hungarez i Punëve të Jashtme, Peter Szijjarto doli pozitiv ndaj koronavirusit, gjatë një vizite shtetërore në Tajlandë. ''Szijjarto nuk...

BUDAPEST – Hungaria rikthen gjendjen e jashtëzakonshme

BUDAPEST, 3 nëntor /ATSH-AFP/ - Hungaria do të rikthejë gjendjen e jashtëzakonshme dhe do të vendosë një shtetrrethim nga mesnata e sotme, me synimin...

BRUKSEL – KE: Procedurë ligjore kundër Hungarisë për shkelje të ligjit...

BRUKSEL, 30 tetor /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian njoftoi sot se ka hapur procedurë ligjore kundër Hungarisë për zbatim jokorrekt të ligjit të azilit të...

Hungaria, mbështetëse e fuqishme e rrugëtimit europian të Shqipërisë

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ "Hungaria dhe vendet e tjera të Grupit të Vishegradit, janë bërë promotorë të çeljes sa më shpejt të negociatave me Shqipërinë",...

BUDAPEST – Hungaria raporton rekord infeksionesh me COVID-19

BUDAPEST, 2 tetor /ATSH-DPA/ - Komiteti i krizës së koronavirusit në Hungari njoftoi një numër rekord të infeksioneve të reja, me 1 322 raste...

COVID-19 – Hungaria raporton numër rekord rastesh të reja

BUDAPEST, 20 shtator /ATSH-DPA/ - Hungaria njoftoi sot 1 070 raste të reja me  koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, një rritje rekord njëditore,...

COVID-19/ Studentët lejohen të hyjnë në Hungari edhe pas datës 1...

TIRANË, 30 gusht/ATSH/ Ambasada e Shqipërisë në Hungari njoftoi sot se studentët lejohen të hyjnë në Hungari edhe pas datës 1 shtator. “Në lidhje me...

BUDAPEST – Hungaria mbyll kufijtë për vizitorët e huaj

BUDAPEST, 28 gusht /ATSH-DPA/ - Hungaria do të rimbyllë kufijtë e saj për vizitorët e huaj nga 1 shtatori, për shkak të rritjes së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA