Ballina Etiketimet Hungari

Etiketim: hungari

BRUKSEL – PPE: Polonia dhe Hungaria kërcënojnë shtetin e së drejtës...

BRUKSEL, 20 korrik /ATSH-ANSA/ - Ne e dimë se ku kërcënohen seriozisht shteti i së drejtës dhe të drejtat e qytetarëve, deklaroi në Komisionin...

COVID-19 – Hungaria vendos për aplikimin e dozës përforcuese të vaksinës

BUDAPEST, 16 korrik /ATSH-AA/ - Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban njoftoi sot vendimmarrjen për administrimin e dozës së tretë të vaksinës antiCOVID-19, si pjesë...

Meta pritet në takim nga Orbán: Mirënjohje për mbështetjen domethënëse dhe...

TIRANË, 6 korrik /ATSH/ Presidenti Ilir Meta, në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Hungari, zhvilloi një takim të veçantë dhe të frytshëm...

Hungaria, mbështetje të vazhdueshme për procesin e integrimit europian të Shqipërisë

TIRANË, 5 korrik/ATSH/ Presidenti Ilir Meta, i cili po zhvillon një vizitë në Hungari, u prit sot me nderime të veçanta shtetërore nga homologu...

Ceremonia/ Vendoset busti i Skënderbeut në Budapest

TIRANË, 5 korrik/ATSH/ Presidenti Ilir Meta mori pjesë sot, me ftesë të Presidentit të Hungarisë, János Ader, në ceremoninë e vendosjes së përmendores së...

BRUKSEL – BE paralajmëron Hungarinë lidhur me legjislacionin antiLGBT

BRUKSEL, 23 qershor /ATSH-ANSA/ - Komisioni Europian ka kërcënuar me veprime ligjore kundër Hungarisë për legjislacionin që kufizon aksesin e të rinjve në informacionin...

EURO 2020 – Portugalia fiton kundër Hungarisë 3-0

BUDAPEST, 15 qershor /ATSH/ - Portugalia arrit të fitojë me rezultatin 3-0 kundër Hungarisë, në ndeshjen e zhvilluar në “Pushkash Arena”, pas golit të...

Shqipëri-Hungari, hyn në fuqi marrëveshja për njohjen e certifikatave të vaksinimit...

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ Qytetarët shqiptarë dhe hungarezë, të cilët zotërojnë një certifikatë vaksinimi kundër COVID-19, mund të hyjnë nga sot në territoret e Shqipërisë...

Hungari/ Kushi takon ministren e Shtetit për Familjen: Në fokus gjithëpërfshirja...

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ Në kuadër të vizitës zyrtare të delegacionit shqiptar në Hungari, ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka zhvilluar një...

Shqipëri-Hungari, bashkëpunim në shëndetësi dhe kërkim shkencor

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu zhvilloi sot një takim në Budapest me Miklos Kasler, ministrin për Kapacitetet Njerëzore...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA