Ballina Etiketimet Huawei

Etiketim: huawei

”Huawei” premton smartfonë me sistemin HarmonyOS në 2021

SHANGAI, 13 shtator /ATSH-AFP/ - Gjiganti kinez i telekomeve ''Huawei'' theksoi sot se sistemi operativ HarmonyOS do të jetë i disponueshëm në smartfonët e...

TEKNOLOGJI – “Huawei” dhe “Voicewise” identifikojnë COVID-19 përmes zërit

ROMË, 31 gusht /ATSH-ANSA/ - Kompania e telekomunikacionit "Huawei" dhe "Voicewise" nga Universiteti "Tor Vergata" i Romës kanë nisur një projekt-pilot hulumtimi të bioshënuesve...

FRANCË – “Bouygues Telecom” heq 3 000 antena Huawei

PARIS, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Operatori "Bouygues Telecom" njoftoi sot se do të tërheqë 3 000 antena të telefonisë celulare "Huawei" deri në vitin...

SHBA – Uashingtoni zgjeron sanksionet kundër “Huawei”

UASHINGTON, 17 gusht /ATSH-DPA/ - Uashingtoni forcoi sërish tonin kundër gjigantit kinez të teknologjisë, "Huawei", duke zgjeruar sanksionet ekzistuese në degët e tij ndërkombëtare. "SHBA...

STUDIM – Përjashtimi i “Huawei”-t nuk e dëmton industrinë britanike të...

LONDËR, 5 gusht /ATSH-DPA/ - Shumica e profesionistëve britanikë të IT-së thonë se vendimi i Londrës për të përjashtuar Huawei-n nga infrastruktura 5G nuk...

”Huawei” mbetet lider botëror i smartfonëve

PEKIN, 30 korrik /ATSH-AFP/ - Në krye, pavarësisht presioneve, ''Huawei'' është bërë në tremujorin e dytë shitësi numër një i smartfonëve, në një moment...

LONDËR – Qeveria britanike planifikon një rrjet 5G pa “Huawei”

LONDËR, 6 korrik /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson, pritet të njoftojë gjatë këtij muaji planet për të larguar pajisjet "Huawei" nga rrjeti 5G...

BRITANI E MADHE – “Huawei” merr dritën jeshile për ndërtimin e...

LONDËR, 25 qershor /ATSH-AFP/ - Gjiganti kinez i telekomunikacionit "Huawei" njoftoi sot se ka marrë dritën jeshile nga autoritetet lokale britanike për ndërtimin e...

KANADA – ”Bell Canada” dhe ”Telus” i kthejnë shpinën ”Huawei”-t për...

MONTREAL, 3 qershor /ATSH-AFP/ - Gjiganti i shërbimeve të telekomit kanadez "Bell Canada" njoftoi se kishte zgjedhur grupin suedez ''Ericsson'' për vendosjen e rrjetit...

TEKNOLOGJI – Kompania kineze Huawei rriti me 19% të ardhurat për...

PEKIN, 31 mars /ATSH/ - Kompania kineze Huawei mbyll vitin 2019 me të ardhura në 19.1% të barabarta me 858.8 miliardë juanë (123 miliardë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA