Ballina Etiketimet Hotele

Etiketim: hotele

ITALI – Hotelet e Romës rënie 99% krahasuar me qershorin e...

ROMË, 24 korrik /ATSH-ANSA/ - Industria e turizmit në Romë vazhdon të vuajë nga pasojat e koronavirusit pandemik, përkundër faktit se shumë vende europiane...

MALÉ – Maldivet rihapin nga 15 korriku hotelet për turistët 

MALÉ, 23 qershor /ATSH-AFP/- Maldivet do të rihapin në mes të korrikut hotelet e tyre për turistët, të mbyllura për disa muaj për shkak...

Dy hotele të reja në Vlorë dhe Sarandë/ Klosi: Energji e...

TIRANË, 20 qershor/ATSH/  Ministri i Turizimit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, i cilësoi një energji e re që i shtohet industrisë turistike ndërtimin e dy...

GREQI – Rihapen 63 000 biznese hoteliere dhe restorante

ATHINË, 6 qershor /ATSH-ANA/ - Afro 89 000 punonjës, të cilët ishin të pezulluar nga puna për shkak të masave kundër përhapjes së pandemisë...

GJERMANI – Rënie drastike e numrit të vizitorëve në hotele

FRANKFURT, 8 maj /ATSH-DPA/ - Qëndrimet në hotelet gjermane dhe vendet e ngjashme  pësuan një rënie me 53% në mars, njoftoi Zyra Federale e...

Energjia e një ekonomie/ Një hotel i ri me të gjitha komoditetet...

TIRANË, 4 mars/ATSH-Arbi Fortuzi/- Një hotel i ri me të gjitha komoditetet i shtohet Golemit. Një hotel me 145 dhoma ku mund të pushojnë...

VIDEO/Me banorët e strehuar në Durrës dhe me energjinë ringritëse të...

TIRANË, 13 dhjetor /ATSH/ - Qytetarët e strehuar në strukturat akomoduese hoteliere në Durrës tashmë janë rikthyer normaliteti duke mirëpritu festat e fundvitit si...

Foto/ Oficerët e sigurisë, punë intesive në menaxhimin e situatës pas...

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/ Shkollave të përkohshme të ngritura pranë hoteleve ku janë akomoduar banorët e prekur nga tërmeti, i është shtuar edhe kontributi i...

FOTO/ Kthim në normalitet, panoramë e qetë në hotelet e Durrësit

TIRANË, 7 dhjetor /ATSH/ Në qytetin bregdetar të Durrësit duket se banorët u janë rikthyer normalitetit, pas tërmetit të 26 nëntorit. Në hotelet ku janë...

Pas Vitit të Ri hotelet të zbrazen, deri në rindërtimin e...

TIRANË, 7 dhjetor /ATSH-Gjergji Mima/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në mbledhjen e Jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave se hotelet ku janë akomoduar personat...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA