Ballina Etiketimet Hong kong

Etiketim: hong kong

Një vendparkim… një milion euro?!

HONG KONG, 13 qershor /ATSH-AFP/- Një hapësirë ​​e thjeshtë parkimi në një kompleks banimi luksoz në Hong Kong u shit për çmimin rekord prej...

BRUKSEL – Hungaria vë veton ndaj deklaratës së BE-së për Hong...

BRUKSEL, 5 maj /ATSH-DPA/ - Hungaria bllokoi sot planet e Bashkimit Europian për të kritikuar ndryshimet elektorale në Hong Kong. “Ambasadori i Hungarisë vuri veton...

156 000 euro metri katror? Po, e lexuat shumë mirë!

HONG KONG, 18 shkurt /ATSH-AFP/ - Hong Kongu mund të kalojë recesionin më të keq që prej disa vitesh, por tregu imobiliar vazhdon të...

MEDIA – Hong Kongu mbyll BBC

PEKIN, 12 shkurt /ATSH-ANSA/ - RTHK, rrjeti publik dhe i pavarur i Hong Kongut, i financuar nga qeveria lokale njoftoi se duke filluar nga...

HONG KONG – Kufizimi i parë antiCOVID-19

HONG KONG, 23 janar /ATSH-AFP/ - Mijëra banorë të një prej lagjeve më të varfëra dhe më të populluara të Hong Kongut morën urdhrin...

HONG KONG – Kufizime të reja antiCovid

HONG KONG, 30 nëntor /ATSH-AFP/ - Autoritetet e Hong Kongut vendosën sot kufizime të reja për 7,5 milionë banorët e ish-kolonisë britanike, në mënyrë...

HONG KONG – Një diamant 102 karatësh në ankand

NJU JORK, 13 shtator /ATSH-AFP/ - Një diamant i bardhë në formë ovale dhe 102 karatë do të shitet në ankand më 5 tetor...

HONG KONG – Hyn në fuqi mbajtja e detyrueshme e maskës...

HONG KONG, 29 korrik /ATSH-AFP/ - Hong Kongu është në prag të një epidemie të përmasave të mëdha, paralajmëroi sot shefja e ekzekutivit, Carrie...

HONG KONG – PBB rënie prej 8,9% si pasojë e krizës...

HONG KONG, 4 maj /ATSH-AFP/ - Hong Kong regjistroi në tremujorin e parë një kontraktim të PBB-së prej 8,9% në një vit, një rekord,...

HONG KONG – Qeveria shpërndan maska për 7.4 milionë qytetarë

HONG KONG, 3 maj /ATSH-DPA/ - Qeveria e Hong Kongut do të shpërndajë javën e ardhshme maska të ripërdorshme për 7,4 milionë qytetarë, pasi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA