Ballina Etiketimet Holokaust

Etiketim: Holokaust

TEL AVIV – Izraeli kujton viktimat e Holokaustit

TEL AVIV, 8 prill /ATSH-DPA/ - Izraeli u ndal sot për të përkujtuar vrasjen e gjashtë milionë hebrenjve nga nazistët dhe për të kujtuar...

Dita Ndërkombëtare e Holokaustit/ Rama: Një arsye për t’u ndjerë krenarë...

TIRANË, 27 janar/ATSH/ Dita Ndërkombëtare e Holokaustit është një arsye për t'u ndjerë krenarë për Shqipërinë dhe për shqiptarët e kohës më të zezë...

50 vite më parë Brandt ra në gjunjë për viktimat e...

BERLIN, 7 dhjetor /ATSH-AFP/ - Pesëdhjetë vjet më parë, më 7 dhjetor 1970, kancelari gjerman, Willy Brandt u ul në gjunjë para monumentit që...

GJERMANI – Ndihmë e veçantë për të mbijetuarit e Holokaustit të...

BERLIN, 17 tetor /ATSH-AFP/ - Gjermania do të zhbllokojë një fond special prej më shumë se gjysmë miliardë euro, të destinuara për të ndihmuar...

TEL AVIV – Izraeli përshëndet FB për ndalimin e postimeve që...

TEL AVIV, 13 tetor /ATSH-DPA/ - Izraeli përshëndeti sot vendimin e Facebook-ut për të ndaluar në platformën e tij përmbajtjet që mohojnë Holokaustin. "Ne e...

VJENË – Austria ndërton murin përkujtimor me emrat e viktimave të...

VJENË, 22 qershor /ATSH-DPA/- Austria nisi sot ndërtimin e një memoriali të ri të Holokaustit në një park qendror të Vjenës, ku do të...

FOKUS – Për herë të parë Holokausti përkujtohet online

TEL AVIV, 20 prill /ATSH-DPA/ - Presidenti i Izraelit dhe kryeministri i tij i përkohshëm do t'u drejtohen sot qytetarëve, si pjesë e një...

VATIKAN – Papa Françesku: Reflektim për Aushvicin

VATIKAN, 27 janar /ATSH-PAP/ - Papa Françesku shkroi në Twitter me rastin e 75-vjetorit të çlirimit të kampit nazist të vdekjes në Aushvic se...

FRANCË – Macron: Të palëkundur në luftën kundër antisemitizmit

PARIS, 27 janar /ATSH-DPA/ - Me rastin e 75-vjetorit të çlirimit të kampit nazist të përqendrimit në Aushvic, presidenti francez, Emmanuel Macron deklaroi sot...

Dita Ndërkombëtare e përkujtimit të viktimave të Holokaustit, Basha: Krenar për...

TIRANË, 27 janar/ATSH/ "Kurrë nuk duhet të harrojmë dhe duhet të përballemi e të luftojmë të gjitha format e antisemitizmit dhe diskriminimit", deklaroi sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA