Ballina Etiketimet Hashim Thaçi

Etiketim: Hashim Thaçi

Presidenti Thaçi: Kosova do ta luftojë pa kompromis radikalizmin, ekstremizmin dhe...

PRISHTINË, 2 nëntor/ATSH/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duke komentuar raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) për terrorizmin në vitin 2018, ka theksuar...

Certifikimi i rezultatit të zgjedhjeve/ Presidenti Thaçi pret kryetaren e KQZ

PRISHTINË, 29 tetor/ATSH/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në zyrën e tij kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka, me të cilën ka...

Xavier de Marnac dekorohet me “Medaljen Presidenciale të Meritave”

PRISHTINË, 12 qershor /ATSH/ - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dekoroi sot me "Medaljen Presidenciale të Meritave", edhe ish-komandantin e KFOR-it dhe më pas...

Thaçi: Marrëveshje të balancuar me Serbinë

PRISHTINË, 27 dhjetor /ATSH/ - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, deklaroi se do të punojnë për arritjen e një marrëveshje të balancuar me shtetin...

Thaçi dekoron Era Istrefin për promovimin e Kosovës nëpër botë

PRISHTINË,20 korrik /ATSH/ - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar me medalje presidenciale këngëtaren Era Istrefi, si mirënjohje për kontributin e saj për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA