Ballina Etiketimet Hashim Thaçi

Etiketim: Hashim Thaçi

Thaçi: Kosova është e gatshme për dialog, optimist për një marrëveshje...

PRISHTINË, 8 qershor /ATSH/ -Dy ditë pas largimit të masave të reciprocitetit, presidenti Hashim Thaçi deklaroi sot se Kosova është gati për dialogun me...

Thaçi uron Qeverinë Hoti

PRISHTINE, 3 qershor /ATSH/ -Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar Qeverinë Hoti pas votimit të saj në Kuvendin e Kosovës. Ai tha se i...

Masakra e Rrezallës/ Thaçi: Kosova kurrë nuk do ta harrojë gjakun...

PRISHTINË, 5 prill /ATSH/ Sot shënohet 21-vjetori i masakrës së Rrezallës në Skënderaj, ku ushtria dhe policia serbe ekzekutoi 98 shqiptarë, banorë të Rrezallës...

Thaçi: Familja Jashari, nderi dhe krenaria e kombit shqiptar

PRISHTINË, 5 mars /ATSH/ Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me rastin e shënimit të 22-vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,...

Thaçi: Para Serbisë duhet të shfaqemi të unifikuar

PRISHTINË, 21 shkurt /ATSH/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dhënë një intervistë për BBC-në në gjuhën serbe, në të cilën flet për të...

Presidenti Trump: E ardhmja e Kosovës do të jetë e ndritshme

PRISHTINË, 14 shkurt /ATSH/ Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump i ka dërguar një telegram urimi presidentit Hashim Thaçi, me rastin...

Qeveria Kurti/ Thaçi: Sfidat mund të tejkalohen vetëm me punë, përkushtim,...

PRISHTINË, 3 shkurt /ATSH/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar Qeverinë e re dhe e ka ftuar që sa më shpejt të fillojë...

Thaçi: Kombi shqiptar do të mburret përjetë me figurën e Anton...

PRISHTINË, 3 janar/ATSH/ Sot është 100-vjetori i lindjes së Anton Çettës, profesorit, humanistit, folkloristit e studiuesit të shquar kosovar. Me këtë rast Presidenti i Republikës...

Thaçi: Partitë politike të lënë mospajtimet, të krijojnë sa më shpejt...

TIRANË, 26 dhjetor /ATSH/ -Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Thaçi ka thënë se, Kosovën e presin shumë...

Thaçi: Kosova mbetet kampion në luftën kundër terrorizmit

PRISHTINË, 4 nëntor/ATSH/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nëpërmjet një videomesazhi ka theksuar vlerësimin e SHBA-së për Kosovën në luftën kundër terrorizmit, vlerësim që sipas...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA