Ballina Etiketimet Gusht

Etiketim: gusht

Depozitat bankare, u zgjeruan me 248 milionë euro në gusht

TIRANË, 14 tetor /ATSH/ Banka e Shqipërisë bën të ditur se, në muajin gusht të këtij viti, depozitat në sistemin bankar shënuan rritjen më...

FISHË TEKNIKE – Ndryshimet klimatike të gushtit 2021, kryetitull i medias...

BRUKSEL, 30 shtator /ATSH-AA/ - Muaji gusht i këtij viti ishte dëshmitar i disa raporteve mbi ndryshimet klimatike dhe mjedisin. Temperaturat rekord në Spanjë dhe...

Mbi 1.5 milionë shtetas të huaj hynë në Shqipëri gjatë gushtit

TIRANË, 24 shtator/ATSH/ Vetëm në muajin gusht në Shqipëri kanë hyrë 1.537.191 shtetas të huaj, ose 2,7 herë më shumë se në gusht 2020. INSTAT...

BM- Johnson pritet t’i kërkojë Biden shtyrjen e tërheqjes së trupave...

LONDËR, 23 gusht /ATSH-ANSA/-  Në samitin e nesërm të G7, kryeministri britanik Boris Johnson do të bëjë ‘’presion’’ ndaj presidentit amerikan Joe Biden që...

Porti i Durrësit, fluks i madh udhëtarësh që hyjnë në vendin...

TIRANË, 7 gusht /ATSH/ Në Portin e Durrësit, fillimi i muajit gusht ka sjell një fluks në rritje të udhëtarëve që hyjnë drejt vendit...

Turizmi kulturor/ Qyteti antik i Butrintit tërhoqi rreth 17 mijë vizitorë...

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Butrinti, 20 km larg Sarandës, vijon të mbetet një nga monumentet më të vizituar të trashëgimisë kulturore në vend. Ky park ofron...

Thethi, i preferuari i rreth 5 mijë turistëve vetëm në gusht

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Rreth 5 mijë turistë shijuan gjatë muajit gusht natyrën e bukur, ajrin e freskët dhe ushqimet bio të zonës së Thethit,...

FUTBOLL – Premier Liga skoceze rinis në gusht

BERLIN, 3 qershor /ATSH-DPA/ - Premier Liga skoceze do të fillojë sezonin 20/21 në muajin gusht, ashtu siç ishte planifikuar, pas arritjes edhe të...

FOTO/ Muzetë e Beratit “magnet” turistik, gjatë gushtit mirëpritën 5400 turistë...

TIRANË, 2 shtator /ATSH/ - Muzeu Ikonografik "Onufri" dhe Muzeu Etnografik ishin ndër destinacionet e preferuara të muajit gusht për turistët vendas dhe të...

FOTO/ Punët publike në gusht, Veliaj, Tirana gati në shtator për...

TIRANË, 22 Gusht /ATSH/ -Tirana do të jetë gati për të gjithë qytetarët që do të kthehen në punë dhe në shkolla nga pushimet. Kryetari...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA